1 głosów

Pierwszy taniec to jedna z tych niezapomnianych chwil, gdy wszyscy zwracają uwagę przede wszystkim na młodą parę. Jest on nieodłącznym elementem każdego wesela, dlatego warto przygotować się do niego już wcześniej.

Pierwsza sprawa, nad którą należało by się zastanowić,  to wybór piosenki na pierwszy taniec. I nie jest to z pewnością prosta decyzja. Czy zdecydować się na prosty, wpadający w ucho utwór? Zaletą tego rozwiązania będzie łatwość tańczenia do takiej piosenki. A może wybrać melodię, która miło się kojarzy?

Ostatnimi czasy polskie młode pary zaczęły przejmować pochodzące z zachodu trendy. Przykładem może tutaj być zatańczenie pierwszego tańca z tak zwaną niespodzianką. Młoda para zaczyna, jak gdyby nigdy nic i kiedy pozostali goście już zaczynają być odrobinę znużeni, nowożeńcy zaskakują ich nagłą zmianą muzyki i tańca. Bardzo często młodzi znacznie wcześniej przygotowują cały układ choreograficzny. Przykłady takich pierwszych tańców można zobaczyć w Internecie. Jeżeli szukacie inspiracji albo odpowiedniego utworu,  podajemy przykładową listę piosenek, które często wybierane są przez młode pary. Zapraszamy do przeglądania i przesłuchiwania.

Popularne piosenki polskie to:
Anna Jantar - Moje jedyne marzenie
Sławek Uniatowski - Kocham Cię
Seweryn Krajewski - Wielka miłość
Kayah i Kiljański - Prócz ciebie nic
Tomasz Grelewicz - Zawszę Będę Kochał Cię
Farba - Chcę tu zostać
Natalia Kukulska – Zakochani
Krzysztof Krawczyk - Bo jesteś ty
Magma - Wszystkie chwile
Irena Santor i Jerzy Połomski - Zakochani
Zdzisława Sośnicka i Zbigniew Wodecki - Z Tobą chcę oglądać świat
Eleni - Nasz najpiękniejszy dzień
Karolina Kozak - Razem zestarzejmy się
Piotr Szczepanik - Kochać
Sumptuastic - Kołysanka
Ziyo - Magiczne słowa
Czesław Niemen - Wspomnienie

Państwu Młodym życzymy najpiękniejszego pierwszego tańca i pomyślności we wspólnym życiu!

Licencja: Creative Commons