Potrzebujesz programu spełniającego nietypowe potrzeby? Jaką technologię tworzenia aplikacji wybrać? Czy programy dostępne poprzez przeglądarkę to przyszłość? W niniejszym artykule uzyskasz odpowiedzi na te pytania.

Data dodania: 2012-06-07

Wyświetleń: 2562

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Mnóstwo instytucji potrzebuje programów spełniających niestandardowe potrzeby. Zazwyczaj typowe rozwiązania nie spełniają wielu potrzeb tych organizacji. Na co zwrócić uwagę, aby pisane dla nas oprogramowanie spełniało nasze wymagania? Po pierwsze musimy zdecydować, czy aplikacja powinna być dostarczona  poprzez przeglądarkę www. Nowe tendencje w tworzeniu oprogramowania powodują, że znacznie więcej programów działa w ten sposób.

Nie należy jednak ślepo gonić za obecną modą. Chociaż aplikacja www ma wiele zalet, to posiada także minusy. System osiągalny poprzez stronę www jest bardziej złożony, a tym samym droższy. Ważnym faktem jest, iż obsługa z tej aplikacji jest dużo wolniejsza, co bezpośrednio wpływa na komfort korzystania. Następnym ograniczeniem jest możliwość wykorzystania urządzeń peryferyjnych. Niewątpliwą zaletą aplikacji  poprzez www jest dostępność z dowolnego komputera. Niestety, wymaga to dobrego zabezpieczenia programu pod względem bezpieczeństwa.

Podsumowując, wybór rozwiązania musi być poparty konkretnymi korzyściami. Gdybyśmy jednak zdecydowali się na tworzenie aplikacji internetowej, to przy wyborze określonej technologii warto mieć na względzie koszt i dostępność serwerów. Obecnie najpopularniejsze są aplikacje pisane w PHP, choć coraz więcej aplikacji powstaje w technologii J2EE oraz .NET. W przypadku aplikacji tradycyjnych mamy do wyboru C++, Delphi oraz .NET. Wybór konkretnej technologi powinien być dokonany przez doświadczonego programistę po przeanalizowaniu dokładnych potrzeb klienta i funkcjonalności planowanej aplikacji.

Licencja: Creative Commons