Dekoracje okien na wiosne powinny być traktowane w specyficzny i odmienny sposób w pozostałych porach roku, czas przyjrzeć się swoim oknom z bliska.

Data dodania: 2012-03-30

Wyświetleń: 1488

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Dekoracje na wiosne wyróżniają się od reszty swoim pozytywnym nastawieniem, kończymy mrożną zimę i nastawiamy sie na cieplejsze temperatury, na rozkwit kwiatów w ogrodach i na te wszystkie małe przyjemności na które nie zwracamy normalnie uwagi jednak dotkliwie brak nam ich w zimie. W takich emocjach i pozytywnym nastawieniem zabieramy się za dekoracje naszego domu, najlepszym materiałem, który będzie wszedzię pasował będzie organtyna gładka zwana również organzą. Organtyna ma to do siebie, że wpuszcza bardzo dużo światła słonecznego z pola do wnętrza naszego domu więc będziemy jednocześnie dekorować nasz domu i zwiększać ilść wiosennych promieni w naszym domu, efekt napewno będzie zadowalający. Jeśli chodzi o zasłonki dobrze jest wybrać również coś zwiewnego w miare dobrze przepuszczającego światło dobrym rozwiązaniem, będzie tkanina woalowa.

Po wyborze materiałów przychodzi czas na dobór kolorów tkanin oraz wzory. Kolory firan i zasłon w okresie wiosennym powinny być jasne i żywe, najlepiej bezpośrednio nawiązujące do budzącej sie po okresie zimowym przyrody np. zasłony mogłyby być zielone pod kolor wyrastającej trawy na trawniku a firany z haftem pod kolor mieszkania. Nie można podać skrajności i nie należy się wyłacznie sugerować kolorystyką za oknem bowiem dobrze częściowo dobrać palete kolorów do wystroju naszego wnętrza, które dekorujemy faktem jest również, że "co za dużo to nie zdrowo" więc nie należy dekorować tylko pod jeden kolor. Na zakończenie dodam, że dla minimalistycznego podejsćia można zmienić w najgorszym wypadku wzór naszej starej firanki żakardowej na inny ale zasłony trzeba zmienić na jakieś z żywą kolorystyką.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena