Już od kilku lat zastanawiałem się, w jaki sposób pokazać ludziom mój zbiór śmiesznych i ciekawych grafik, jakie kolekcjonuję od kiedy mam dostęp do internetu. Dopiero kilka miesięcy temu wpadłem na pomysł, jak to zrobić - jak w oryginalny sposób dać Internautom możliwość przeglądania obrazków.

Data dodania: 2007-12-05

Wyświetleń: 26126

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Już od kilku lat zastanawiałem się, w jaki sposób pokazać ludziom mój zbiór śmiesznych i ciekawych grafik, jakie kolekcjonuję od kiedy mam dostęp do internetu. Dopiero kilka miesięcy temu wpadłem na pomysł, jak to zrobić - jak w oryginalny sposób dać Internautom możliwość przeglądania obrazków.

Podstawową cechą portalu oferującego śmieszne obrazki i fotki miała być bardzo prosta obsługa. Nowy wortal rozrywkowy dawałby każdemu możliwość oglądania ciekawych ilustracji szybko i w prosty sposób. Dodatkowo jednak chciałem, aby serwis z humorem obrazkowym miał wiele innych funkcji, poza dającym rozrywkę, ale trochę jałowym przeglądaniem obrazków. Komentowanie każdego obrazka czy fotografii było priorytetem, podobnie jak szybki i łatwy sposób oceniania ilustracji . Podobnie ważną funkcją miał być ranking stu najlepszych (czyli najlepiej ocenionych) humorystycznych obrazków.

Po kilku tygodniach zmagań z procedurami obsługującymi obrazki JPG, serwis ze śmiesznymi obrazkami został utworzony. Pozostało wymyślić nazwę: oddającą trochę zwariowany, zakręcony i rozrywkowy charakter witryny, a jednocześnie sugerującą jej zawartość - śmieszne obrazki i zabawne zdjęcia. Wybór padł na słowo Obrazky.

I tak witryna www.obrazky.pl ujrzała światło dzienne. Oferuje ona - tak jak zamierzałem - łatwe oglądanie śmiesznych rysunków i humorystycznych zdjęć . Każda grafika w tym serwisie ma swój numer, tytuł i opis, miniaturkę a także odpowiadające jej tagi tematyczne. Działa wyszukiwanie, funkcja wyświetlania losowego obrazka oraz oczywiście ranking stu najlepszych śmiesznych grafik i ilustracji. Każdy obrazek może zostać skomentowany i oceniony przez każdego użytkownika. To nie wszystko - stworzyłem też możliwość pobierania każdej zabawnej ilustracji na komórkę lub na dysk komputera - szybko i sprawnie! Aktualnie obrazky.pl to portal rozrywkowy, będący bardzo podobnym do tego, który chciałem stworzyć kilka miesięcy temu.

Aby serwis nie był pusty, zawierał już na początku ponad tysiąc śmiesznych obrazków. Jest co przeglądać :) Pomogli mi w tym pierwsi użytkownicy portalu, bowiem serwis obrazky.pl oferuje możliwość dodawania swoich zabawnych fotek czy ilustracji. Ogólnie mówiąc - osiągnąłem sukces. Po pierwszych trzech miesiącach, obrazky.pl są dziennie odwiedzane przez około 5000 unikalnych użytkowników. Myślę że to głównie przez dostępność portalu, oraz przez podawanie sobie adresu tego nowego serwisu z dobrym humorem.

Jednak nie zamierzam osiadać na laurach - do serwisu Obrazky niedługo dodam kilka nowych zaskakujących funkcjonalności takich jak slideshow śmiesznych obrazków czy osobiste rankingi zabawnych fotek. Zapraszam zatem do mojego serwisu obrazky.pl - zobacz prawdopodobnie najlepszy w Polskim Internecie serwis oferujący śmieszne obrazki!
Licencja: Creative Commons