Wykładziny są niebywale modne oraz stosowane w bardzo wielu projektach. Są to bardzo praktyczne rozwiązania do każdego ulokowania, również tam, gdzie są spore wymagania co do jakości materiałów.

Data dodania: 2012-03-07

Wyświetleń: 1182

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Mówi się tutaj o wykładzinach obiektowych, przeznaczona do pomieszczeń gdzie powinny panować profesjonalne warunki. Są to ulokowania z komputerami, serwerownie, laboratoria albo inne miejsca zawodowe. Takie wykładziny potrafią dobrze odizolować, a również zapobiegać elektryzacji, co w przypadku sprzętów komputerowych czy chemikaliów ma bardzo duże znaczenie. Obecnie wykładziny takie stosuje się w szpitalach w jego zawodowych oddziałach.

W specjalnych położeniach stosowane są także wykładziny PCV które są bardzo odporne na zniszczenia. Odporne na ogień albo antypoślizgowe. Te właśnie wykładziny są niebywale modne oraz popularne, ze względu na swoją cenę oraz cechy. Przy zastosowaniach przemysłowych czy publicznych muszą jednak posiadać specjalny atest o trudno palności. Bardzo wielokrotnie można spotkać je w położeniach użytku publicznego jak wszelkiego typu hotele, szpitale, szkoły czy inne miejśca.

Wśród wykładzin, występują także wykładziny sportowe. Są to profesjonalne wykładziny i rolety, wielokrotnie produkowane na zamówienie. Obecnie coraz więcej obiektów atletycznych jak hale, rezygnuje z wykonywania podłoża parkietowego, który jest ciężki w utrzymaniu i bardzo drogi. Do bieżącego typu posadzek wykorzystuje się na profesjonalne płytki dywanowe, które mogą występować w różnych kolorach i wzorach. Dodatkowo, każda wykładzina może być zdobiona nadrukiem, co jest bardzo atrakcyjne. Są to wykładziny bardzo wysokiej jakości, które nie odkształcają się, a do bieżącego piłka zachowuje na nich odpowiednie cechy. Obecnie takie wykładziny stosuje się na halach sportowych przeznaczonych do  piłki nożnej,  piłki ręcznej albo koszykówki. Do tej pory nie ma lepszego sposobu wykańczania posadzek niż zawodowe wykładziny. Zastosowanie ich jest bardzo szerokie i modne w mnóstwa krajach. Są stosunkowo tanie i nie trudne w utrzymaniu.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena