Obecnie coraz więcej osób szuka sposobów zarabiania alternatywnych dla pracy na etacie. Niektórzy próbują rozkręcać biznesy oparte na MLM, inni angażują się w coraz popularniejsze doradztwo finansowe, traktowane często jako forma pracy dodatkowej. 

Data dodania: 2012-02-20

Wyświetleń: 1521

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Są w końcu tacy, którzy na różne sposoby starają się zarabiać na stronach internetowych. W poniższym tekście chciałbym opisać skrótowo, na czym polega działalność właśnie tej trzeciej grupy. Może ona bowiem przybrać kilka różnych form.

Pierwsza i najpopularniejsza to strony robione po to, by sprzedawać na nich powierzchnię reklamową. W większość przypadków są to reklamy Google wyświetlane w ramach ich sieci o nazwie AdSense, dlatego też strony te noszą nazwę Made For AdSense. Zasada jest prosta – nasz marketer wyszukuje niszę, w której wiele osób szuka czegoś w wyszukiwarce. Powiedzmy, że duża liczba osób w ciągu miesiąca wpisuje w wyszukiwarce taką frazę jak ‘pokarm dla gołębi’. Nasz e-marketer w takim wypadku zrobi stronę na temat różnych rodzajów pokarmów dla gołębi, a następnie zamieści na niej reklamy (prawdopodobnie będą to właśnie reklamy karm dla gołębi). Następnie pozycjonuje swoją stronę w google, tak by była wysoko w wynikach wyszukiwania. Kiedy jest już w pierwszej piątce, część osób szukających pokarmu dla gołębi wejdzie na jego stronę, a spośród nich, część kliknie w reklamę. Nasz e-biznesman zarabia wtedy na każdym kliknięciu.       

Innym sposobem są strony z tak zwanymi linkami partnerskimi. W tym wypadu, zamiast zamieszczać reklamy przez Google, po prostu dogadujemy się bezpośrednio z producentem, zamieszczamy link do jego strony i zgarniamy prowizję za każde zamówienie, które nastąpiło po przekierowanie z naszej strony. Zysk z takich linków partnerskich zazwyczaj wielokrotnie przewyższa ten z reklam.

Można w końcu iść jeszcze krok dalej i mając taką stronę już w pierwszej piątce, samemu założyć sklep internetowy z takimi karmami. To już wymaga jednak więcej, pracy. Jednak zysk tutaj może być największy.

Jakie niebezpieczeństwa mogą czyhać na tych, którzy chcą zarabiać na stronach internetowych? Przede wszystkim jeśli pozycjonujemy naszą stronę zbyt intensywnie, to możemy dostać tzw. filtr w Google, co oznacza, że nasza strona spadnie w wynikach wyszukiwania – i wtedy cokolwiek zrobimy, to przez pewien czas nie uda nam się popchnąć jej do góry. Po prostu jest to czasowa blokada, która oznacza marnotrawstwo naszego czasu, a często i pieniędzy, które wydaliśmy na pozycjonowanie.

Drugim zagrożeniem jest obecność tzw. klauzul niedozwolonych w regulaminie naszej strony. Jest to grupa twierdzeń regulaminu zabroniona przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Jeśli ktoś znajdzie w naszym regulaminie takie twierdzenia, może podać nas do sądu i wtedy jesteśmy narażeni na wysokie grzywny. 

Licencja: Creative Commons
2 Ocena