Powodów, dla których warto założyć słodkowodny zbiornik jest co najmniej kilka. Warto wyróżnić tutaj wpływ na nasze samopoczucie, możliwość osobistego rozwoju i w końcu uzyskiwania symbolicznego, ale stałego źródła dodatkowego zarobku. 

Data dodania: 2012-01-09

Wyświetleń: 2523

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Wieczorne seanse przed akwarium rozładowują napięcie

To już nawet nie puste hasła przedrukowywane z miejsca na miejsce. Wpływ prowadzenia akwarium na samopoczucie jego właściciela, a niekiedy także osób, pozostających pod wpływem piękna podwodnego świata, został udowodniony naukowo kilka lat temu przez amerykańskich naukowców. Badania przeprowadzone na grupie kilkudziesięciu osób, udowodniły, że w biurach pracowników, które zostały wyposażone w akwaria, rzadziej dochodziło do nieporozumień i nerwowych konfliktów.

Akwarium jest również miejscem, przed którym mija wiele stresów i napięć między członkami rodziny. Wieczorny lub nocny seans przed zbiornikiem to doskonały czas na wyjaśnienie wielu spraw i ponowne spojrzenie na nierozwiązane problemy. Dowiedziono, że najwięcej pozytywnej energii przekazują pielęgnice, a najmniejszym powodzeniem cieszyły się ryby z rodziny kąsaczowatych.

Akwarium, jako sposób na rozwój osobisty?

Osoby, które przez lata były pasjonatami hodowli zwierząt akwariowych, z czasem zajmują się tym zawodowo. Wśród założycieli polskich sklepów akwarystycznych znajdziemy przede wszystkim wytrawnych specjalistów; na próżno szukać w nich biznesmenów i wielomilionowych inwestycji. Jeśli od lat interesujesz się akwarystyką słodkowodną, być może to dobry czas na przemyślenie założenia sklepu internetowego lub wzięcia udziału w ogólnopolskich targach zoologicznych. Zaprezentuj swoją osobę, przedstaw swój projekt, a być może, jeśli okażesz się wyjątkowo skutecznym hodowcą, ktoś wyciągnie do Ciebie pomocną dłoń.

Wykorzystując zamiłowanie do rybek, możesz zaangażować się także w projekty niekomercyjne. Założenie forum tematycznego i regularny udział w konkursach to dopełnienie życiowej pasji każdego akwarysty.

Czy na akwarium da się zarobić?

Tak i nie. Wszystko zależy od Twoich umiejętności. Jeśli jednak szukasz trwałego zwrotu z inwestycji w akwarium, rozglądaj się przede wszystkim za roślinami. Założenie dużego, trzystulitrowego zbiornika z rzadko występującymi na polskim rynku gatunkami, to sposób na dobry zarobek. Do tego potrzebujesz jednak dużo doświadczenia i zapału, ale jeśli poświęcisz temu trochę czasu, być może z wycinek nadmiaru roślin uda Ci się zarobić nawet kilkaset złotych miesięcznie.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena