Podróże są pasja większości chyba z nas. Z tego powodu, gry mamy urlop, czas i pieniądze, szukamy jakiegoś zakątka w Europie, a następnie planujemy wyjazd. Może to być wycieczka zorganizowana, lub wyjazd indywidualny. Wybieramy wycieczkę, samolot, hotel i ruszamy na podbój nowego miejsca.

Data dodania: 2011-10-26

Wyświetleń: 1864

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jeśli zdecydujemy się na wycieczkę zorganizowaną, to najprościej jest poszukać jej w internecie lub wybrać się do biura podróży, gdzie chętnie i uprzejmie zaproponują nam swoją ofertę i doradzą, którą wycieczkę najlepiej wybrać. Wyjazd taki ma to oczywiście swoje zalety, ale także i wady. Na plus na pewno można zaliczyć zapewniony transport, wyżywienie, zakwaterowanie i opiekę przewodnika. Zasadniczym minusem jest sztywny plan wyjazdu, co często daje się we znaki wczesną pobudką, monotonnymi posiłkami i brakiem szansy na zwiedzenie miejsc, których nie objął plan wycieczki.

Drugą opcją jest wyjazd na własną rękę. Jest to doskonała opcja dla bardziej samodzielnych podróżników, gdyż pozwala na zwiedzenie i obejrzenie wszystkich punktów, na których nam zależy. Aby taka wycieczka była udana, musimy pamiętać o przestrzeganiu pewnych zasad, które można określić jako poradnik podróżnika, niejako Podróżnicze ABC. Warto wziąć pod uwagę zarówno informacje o lokalnej kulturze czy walucie, jak i o tym jak najlepiej zorganizować wycieczkę dla jednej, czy dwóch osób, bądz też w większej grupie ze znajomymi lub ze swoimi dziećmi. Tak samo musimy pamiętać o zapewnieniu sobie bezpiecznego i pewnego transportu - bez względu na to, czy decydujemy się na jazdę własnym samochodem, czy też pociągiem lub samolotem, a może wybierając auto-stop. Wybór sposobu zakwaterowania również będzie miał duży wpływ na przygotowania i przebieg wyjazdu, gdyż inaczej na pewno będzie wyglądał wyjazd pod namiot, a inaczej do hotelu. O tym wszystkim trzeba pamiętać, aby np. weekend w Wiedniu był w pełni udany.

Licencja: Creative Commons
2 Ocena