Jeden z największych i najważniejszych kurortów nadmorskich na Zachodnim Wybrzeżu Bałtyku. Jest stolicą administracyjną gminy Rewal, w skład której inne mniejsze miejscowości turystyczne.

Data dodania: 2011-08-01

Wyświetleń: 1144

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Rewal położony jest na 15-sto metrowym klifie, co dodaje niesamowitego uroku i sprawia, że urlopowicze przybywający na wczasy do Rewala odkrywają nie tylko sposobności wypoczywania na plaży, ale również delektowania się imponującymi krajobrazami i uprawiania takich dyscyplin ekstremalnych jak choćby paralotniarstwo.

Rewal to niezwykle porządnie utrzymany ośrodek wczasowo-wypoczynkowy. Ładne ogrody, schludne ulice i chodniki, pomysłowo oświetlone wieczorami i w ciągu nocy, ładne kafeterie i ogródki piwne, place rozrywek dla dzieci, boiska rekreacyjno-sportowe i korty tenisowe oraz cały szereg atrakcji powoduje, że jest to miejsce fantastyczne na spędzenie letniego urlopu.

Z najbardziej wyjątkowych obiektów, jakie ostatnio powstały w Rewalu wyszczególnić należy halę sportowo-widowiskową, która jest najbardziej nowoczesnym obiektem sportowym na Zachodnim Pomorzu. Znajduje się w niej pole do gry o pow. prawie 1200 metrów kwadratowych z wysokością do sufitu 17metrów. W hali znajduje się także siłownia i sauna otwarta dla wszystkich.

Na wspomnianym klifie zostały wybudowane imponujące deptaki i tarasy widokowe, z których bardzo często korzystają wczasowicze, kiedy pogoda nie jest typowo plażowa. Obserwowanie wzburzonego morza z tego typu tarasu to nie lada gratka.

Rewal posiada niezwykle zróżnicowaną i bardzo nowoczesną bazę noclegową. Znajdziemy tutaj noclegi nad morzem na każdą kieszeń, czyli kampingi, pola namiotowe, domki nad morzem, tanie pokoje, pokoje gościnne, apartamenty, domy wczasowe i hotele spa. Jest w czym wybierać, można pertraktować ceny, także z pewnością każdy bez wyjątku znajdzie coś stosownego dla siebie.

W Rewalu rok rocznie aranżowane są liczne, imprezy, występy i eventy, funkcjonuje amfiteatr przy ul. Parkowej, w którym występują największe bożyszcza krajowej sceny jak również kabaretony. Dodatkowo organizowane są imprezy dla dzieci.

Licencja: Creative Commons