Czy wiesz, jaki jest sekret sukcesu, gdy mija pierwszy zapał? Czy wiesz, co zrobić, aby nie poddać się w czasie tej pierwszej próby? Z tego artykułu dowiesz się na co uważać w pierwszym okresie, jak długo trwa i co zrobić, aby nie zrezygnować za wcześnie.

Data dodania: 2019-03-19

Wyświetleń: 1565

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

To nie mit, że w marketingu sieciowym można osiągnąć ponadprzeciętne zarobki.

Jest pewien zasadniczy problem przed jakim staje większość osób, które wysłuchają prezentacji i zapoznają się z planem wynagrodzeń. Nagle tracą kontakt z rzeczywistością. Wysokość potencjalnych zarobków, które mogą stać się realne, zaczyna przysłaniać racjonalne myślenie i przestają myśleć o tym, jak wiele pracy trzeba włożyć, aby to osiągnąć.

Jest to dziwny okres, w którym można podjąć niekorzystne dla siebie decyzje. Poczekaj! Dopiero kiedy minie pierwszy zapał, możesz sobie realistycznie odpowiedzieć na pytanie, czy rzeczywiście to jest dla ciebie.

Początkowy zapał jest konieczny, aby zacząć. Zapewniam cię, że minie po 1-3 miesiącach – każdemu mija. Moment, w którym zauważysz, że już jest PO, zaczynasz prawdziwą pracę. To jest moment, kiedy niestety dużo osób rezygnuje. Jeśli kiedykolwiek będziesz się zastanawiał dlaczego tylu osobom nie udaje się w marketingu sieciowym, to właśnie dlatego. Zniechęceni, że nie jest tak łatwo jak się wydawało, zatrzymują się w momencie, gdy powinni ruszyć do przodu.

Łatwo jest zrozumieć zasady budowania struktur i plan prowizji (zwany inaczej planem kompensacyjnym lub marketingowym), ale nie jest tak łatwo dojść do wysokich zarobków. Łatwo jest zacząć i nie wymaga to wielkich nakładów, ale nie jest łatwo bez pracy zbudować dochód pasywny w marketingu sieciowym. Jak to mówią „trzeba zakasać rękawy”.

Jeśli jesteś na tym właśnie etapie, gdy minął zapał, ale jeszcze  oceniasz realnie sytuację i nadal chcesz mieć własny biznes w marketingu sieciowym, to jesteś na dobrej drodze, bo właśnie dotarłeś do końca początku i zaczyna się najważniejszy okres.

Zbudowanie dochodowej działalności zajmuje czas i nie wydarzy się z dnia na dzień. Możesz osiągnąć wysoki dochód, ale drogę do jego osiągnięcia potraktuj jak podróż, w której nie ma drogi na skróty. Teraz z osoby przygotowanej do pracy na etacie, będziesz stawał się osobą, która przygotuje się do prowadzenia biznesu.  

Każde uczciwe przedsięwzięcie przynosi zyski dopiero po pewnym czasie. Nie wiesz dokładnie ile to będzie trwało, ale możesz przygotować się mentalnie do wytrwania w swoim postanowieniu. Po podjęciu decyzji daj sobie rok, może dwa, a może trzy. Wszystko co jest czegoś warte, nie zostało zbudowane natychmiast. Właściwe nastawienie, cierpliwość i konsekwencja przyniosą sukces wcześniej, czy później.

Na tym etapie, najlepsze co możesz dla siebie zrobić to określić w czym jesteś mocny i jakie obszary masz do poprawienia. W tym celu weź kartkę i wyobrażając sobie siebie jako właściciela firmy z dużą ilością pracowników, wypisz swoje mocne i słabe strony. Nie spiesz się i bądź uczciwy w ocenie. Jeśli masz problem z oceną porozmawiaj z przyjaciółmi i bliskimi – zobacz jak cię widzą.

Szczególnie zwróć uwagę na wiedzę, umiejętności i doświadczenie z zakresu zarządzania ludźmi, finansów i rozwijania biznesu. Proponuję także sięgnąć po test osobowości Freda Littauera, który można znaleźć w Internecie. Najpierw zrób test sobie – ta wiedza pogłębi twoją wiedzę na własny temat, ale także pomoże lepiej komunikować się z innymi.  

Pamiętaj, że podejmując decyzję o zaangażowaniu się w marketing sieciowy, robisz to, aby budować swoją finansową niezależność.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena