Sztuczny paznokieć pokrywa się masą powstałą ze zmieszania proszku akrylowego z płynem. Tak przygotowany tips nakłada się na naturalny paznokieć. Masa szybko twardnieje i mocno przykleja się do paznokcia. Pewnie często zastanawiasz się jak zrobić makijaż, bez względu na co się zdecydujesz idealnym uzupełnieniem make upu i stroju wyjściowego są właśnie tipsy. Dodadzą wyjątkowej zmysłowości, wdzięku i urody oraz podkreślają Twoją uwodzicielską naturę.
Metoda żelowa
Wybierz tę metodę, gdy nakładasz tipsy po raz pierwszy, bo gdybyś nie mogła jednak przyzwyczaić się do długich paznokci, tipsy żelowe łatwiej zdjąć. Jak to się robi? Na sztuczny paznokieć nakłada się żel, który twardnieje w lampie UV. Żelem pokrywa się również naturalny paznokieć.
Metoda akrylowa
Ze względu na ogromną wytrzymałość akrylu na uszkodzenia, przebarwienia i na większość środków chemicznych, wybierz tę metodę, gdy pracujesz przy komputerze (stukasz w klawiaturę) lub często stykasz się z chemią (prowadzisz dom, jesteś fryzjerką, laborantką).
Zanim zdecydujesz się na którąkolwiek metodę, zastanów się, czy będziesz miała czas na wizyty w salonie. Tipsy wymagają systematycznej pielęgnacji - masę trzeba uzupełniać co 2-3 tygodnie. Sztuczne paznokcie wysuszają też płytkę, po ich zdjęciu paznokcie wymagają regeneracji.
Kilka praktycznych wskazówek
- Tipsy nie powinny przeszkadzać w codziennym życiu. Nie rób więc sztucznych paznokci bardzo długich - bez problemu powinnaś zginać palce do wnętrza dłoni.
- Jeśli pod tipsem zauważysz bąbelek powietrza, wróć do salonu. Gdy pod tips dostanie się woda, może dojść do zakażenia grzybiczego.
- Jeżeli nie będziesz uzupełniać masy, powstanie szczelina, która utworzy naturalną dźwignię. Paznokieć łatwo może się wówczas złamać.
- Lakier na tipsach trzyma się znacznie dłużej, nawet do dwóch tygodni. Pamiętaj jednak, aby akrylowych paznokci nie zmywać acetonem, bo się rozpuszczą.