Dla wielu ludzi własnym dom to jedno z największych marzeń. Marzą o nim zwłaszcza Ci, którzy urodzili i wychowywali się w blokowiskach. W ciasnych M-2 lub M-3. Wiedzą doskonale co to znaczy mieć za ścianą kłótliwych sąsiadów. Zdają sobie sprawę, że nocna imprezka odpada ktoś życzliwy zadzwoni zaraz po policję.

Data dodania: 2011-03-19

Wyświetleń: 1781

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Nie chcą wychowywać swoich dzieci w takim środowisku. Dlatego też starają się i pragną uciec z zatłoczonego miasta na spokojne przedmieścia. Po to by wygrzewać się w chłodne wieczory w obszernym salonie przy kominku.

Oczywiście droga do realizacji tego marzenia często bywa długa i wyboista, dlatego też należy zacisnąć zęby i starać się zrobić wszystko by to marzenie wreszcie się spełniło. Kiedy już przystąpimy do budowy domu nie możemy tego robić na szybko. Budowa domu musi odbywać się metodycznie oraz wymaga spokoju, cierpliwości oraz przede wszystkim pieniędzy. Nie należy rozpoczynać budowy domu jeśli nie mamy zgromadzonych funduszy. Jeśli zaczniemy bez zapasu pieniędzy może nas spotkać niemiłe rozczarowanie gdyż możemy nagle zostać bez pieniędzy na dokończenie inwestycji. Dlatego najważniejszym krokiem musi być zabezpieczenie finansowe naszej inwestycji. Oczywiście trzeba również być właścicielem działki budowlanej, posiadać niezbędne pozwolenia i zezwolenia. Gdy już budowa ruszy należy starannie jej doglądać. Gdyż często ekipy budowlane lubią zwlekać i zwyczajnie się obijać na placu budowy. Gdy dom zostanie pokryty dachem, wszelkie prace instalacyjne wykonane.

Czas się zastanowić co będzie ogrzewać nasz dom zimą. Czy będą to stylowe kominki czy może bardzo energooszczędny, funkcjonalny i nowoczesny piece wolnostojące. Ostatnimi czasy prawdziwą furorę wśród właścicieli domów jednorodzinnych robią tak zwane wkłady kominkowe czyli coś na kształt kominka tylko bez zbędnych przeróbek konstrukcyjnych w domu. Również należy przemyśleć czym będziemy palić w takim piecu. Możliwości jest całkiem dużo. Można tradycyjnie węglem, drzewem. Można również gazem lub olejem opałowy. Wiele zależy od tego jak duży jest dom, ilu ludzi w nim będzie docelowo mieszkać i czy na przykład będziemy korzystać z dodatkowych źródeł energii jak panele solarne, elektrownie wiatrowa.

Takie decyzje należy starannie przemyśleć by później nie żałować i nie wykosztowywać się zbytnio. Dom musi być właśnie energooszczędny i jego utrzymanie nie powinno być zbyt kosztowne.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena