Czym jest sprężarka,gdzie ją znajdziemy? Na te oraz inne pytania postaramy odpowiedzieć naszym krótkim artykułem.
Wszystko o ciśnieniu ,tłoku i cylindrze.

Data dodania: 2011-03-06

Wyświetleń: 1981

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Sprężarka jest to maszyna energetyczna, której zadaniem jest podwyższanie ciśnienia gazu bądź też wymuszanie jego przepływu.

Jest ona wykorzystywana w wielu dziedzinach naszego życia.
Przede wszystkim stosuje się je tam gdzie chodzi o zwiększenie gęstości czynnika gazowego, podniesienie ciśnienia tego czynnika jak i również podwyższenia temperatury czynnika gazowego.
Jak się okazuje wyróżniamy podział sprężarek ze względu na ich budowę, rodzaj sprężonego czynnika, ilość stopni czy też na mobilność.
Sprężarki znajdują szerokie zastosowanie w przemyśle, w transporcie materiałów sypkich jak i również w gospodarstwie domowym jako chłodziarka, wentylator, odkurzacz czy nawet suszarka do włosów.
Wielu z nas miało do czynienia z taką maszyną jak sprężarka śrubowa, która zalicza się do sprężarek jednak wyróżnia się zupełnie inną budową.
Sprężarki śrubowe zwykle znajdują zastosowanie w instalacjach przemysłowych jako urządzenie dostarczające do instalacji sprężone powietrze.
Tak więc wykorzystać sprężarki możemy na wielu polach.

Jak wiadomo na rynku prosperuje wiele firm, które na co dzień zajmują się produkcją  dystrybucją maszyn zajmujących się podwyższaniem ciśnienia gazu jak i również wymuszaniem jego przepływu.

Są one wykorzystywane na wielu polach poczynając od przemysłu jako rodzaj napędu różnych narzędzi takich jak- klucze pneumatyczne, szlifierki, wiertarki po młoty czy wręcz malowanie natryskowe.

Sprężarka znajduje swoje zastosowanie również w technice, gdzie występuje jako konieczność uzyskiwania stosunkowo wysokich ciśnień sprężonego gazu.

W związku z czym praca wszystkich maszyn, których praca związana jest ze systemem sprężonego powietrza jest niezwykle ważna. 

Licencja: Creative Commons
0 Ocena