Letnie wyprawy to w większości przypadków najcudowniejsze wspomnienia z czasów młodzieńczych. Wycieczka z familią i kompletnym sprzętem biwakowym w każdej sytuacji zapowiadała fascynującą przygodę. Patrząc oczami dziecka właściwie każdy detal takiego wyjazdu był czymś bajecznym.

Data dodania: 2011-01-24

Wyświetleń: 1587

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 6

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

6 Ocena

Licencja: Creative Commons

Stawianie namiotu, zasypianie w śpiworze, opowieści przez wiele godzin przy ognisku, to niewątpliwie największe atrakcje. Wyrastając z dziecięcego wieku powstaje wewnątrz potrzeba, aby zaaranżować swoim dzieciom identyczne przeżycia, czemuż by nie? W naszym kraju podróżowanie z namiotem to absolutnie prosta i niestwarzająca większych problemów sprawa. Ceny za nocleg na polach namiotowych na pewno uległy znaczącej zmianie rosnąc w górę, nie mniej jednakże klimat takiej wycieczki pozostaje praktycznie ten sam. Dzieci w trakcie takiego wypadu mogą nauczyć się sporo w zakresie wielu praktycznych rzeczy i odkryć, że zabawa na świeżym powietrzu jest przyjemnym zajęciem. Jest to ważne przede wszystkim, ponieważ w dużej mierze młode pokolenie spędza coraz więcej wolnego czasu w sieci Internet i przed komputerami w ogóle. Wyrwanie dziecka choćby na krótki czas ze świata gier komputerowych może posiadać niebywale potężną wartość edukacyjną. Namioty, śpiwory, a oprócz tego inne elementy osprzętu turystycznego stanowią inspirującą opcję dla świata komputerowego.

 Kontakt z naturą, nawiązywanie kontaktów z innymi dziećmi na polu namiotowym rozwija perfekcyjnie zdolności obracania się w społeczeństwie. Wzrosnąć ma możliwość też poziom kreatywności, gdyż bez notebooka i innych różnego rodzaju elektronicznych akcesoriów powinno się zacząć we własnym zakresie wymyślać sobie gry i zabawy. Kolejną wartością jest długie bytowanie na świeżym powietrzu, jest to szczególnie korzystne dla dzieci z miast, które codziennie inhalują się spalinami.

Plusy wyrastające ze wspólnych familijnych wyjazdów pod namiot można charakteryzować bardzo długo. Członkowie rodziny pomiędzy sobą mogą nawiązywać silniejsze i poznawać się od całkowicie nowej strony. Wystarczy teraz zapakować śpiwory i namioty na przyczepkę auta, w PKS albo też PKP i udać się w świat.

Licencja: Creative Commons
6 Ocena