Grafik komputerowy – ten zawód nie bierze się znikąd i każdy, kto marzy o karierze w tym zawodzie, powinien jak najwcześniej rozpocząć przygotowania do takiej pracy.

Data dodania: 2010-08-25

Wyświetleń: 4343

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 2

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Wiadomo, że współcześnie trudno się obyć bez własnej strony internetowej – czy to w przypadku dużego przedsiębiorstwa, małej firmy, czy osoby fizycznej, lub zwykłego śmiertelnika, który chce zaistnieć w sieci i poznać ciekawe osoby.

To, czego musi się nauczyć grafik komputerowy to – oczywiście – wszystkie techniczne umiejętności, które pozwalają przełożyć wizję w umyśle na grafikę na ekranie komputera. Mówiąc najprościej. Jednak sucha podręcznikowa wiedza nie wystarczy, najważniejsza jest bowiem praktyka. Ale i tutaj przyszły grafik komputerowy nie powinien działać po omacku.

 

Każdego fascynuje coś innego, każdy ma wybrane kanony estetyczne i tematykę, która interesuje go w największym stopniu. Grafik komputerowy powinien sprecyzować, jakiego typu strony chce tworzyć i w tej tematyce się specjalizować.

 

Dlaczego? Odpowiedź jest prosta – im dłużej pracujemy w danej branży, im więcej czasu i uwagi poświęcamy określonej dziedzinie tym wyraźniejszy wyrabiamy sobie styl. Trudno jest przerzucać się z tematu na temat i za każdym razem być doskonałym w tym, co się robi. Grafik komputerowy powinien zatem stworzyć myśl przewodnią swoich projektów.

 

Grafik komputerowy powinien stworzyć własną markę, efektowne portfolio, pamiętając o tym, że tworząc dla wszystkich tak naprawdę nie tworzymy dla nikogo. Jeżeli projekty, którymi może pochwalić się grafik komputerowy są spójne stylistycznie i efektowne wizualnie, z całą pewnością zrobi on lepsze wrażenie na potencjalnym kliencie i z pewnością będzie miał ręce pełne roboty – a o to przecież chodzi!

Licencja: Creative Commons
0 Ocena