Jak pokazują najnowsze badania dla Polaków chcących zainwestować w nowobudowane osiedla w dużych miastach coraz większe znaczenie ma otoczenie samego osiedla.

Data dodania: 2010-08-02

Wyświetleń: 1507

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 4

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

4 Ocena

Licencja: Creative Commons

Plac zabaw, parking, często podziemny, ławki przed mieszkaniami to już praktycznie standard w ofertach przygotowywanych przez deweloperów. Jednak wymagania stawiane wobec deweloperów są coraz wyższe. Poza takimi wymienionymi udogodnieniami jak plac zabaw, coraz częściej inwestorzy zwracają uwagę na takie elementy jak. Odległość od przedszkola, czy szkoły, czy w okolicy znajduje się basen, najbliższa siłownia, czy sprzęt outdoor fitness etc.
Z tego też powodu deweloperzy coraz częściej stawiają nowoczesne osiedla, obok tych już istniejących, gdzie istnieje już rozbudowana infrastruktura, oraz wiele budynków, czy placówkę, które zdecydowanie polepszają komfort życia.
Wiadomym jest, że deweloper nie może zagwarantować np. Zbudowania przychodni na nowym osiedlu. Czasem takie takie obiekty nigdy w okolicy nie powstają, a innym razem taka inwestycja pojawia się dopiero po kilku latach. Z tego powodu właśnie inwestycję „przypięte” do istniejącego osiedla, czy dzielnicy cieszą się coraz większym powodzeniem swobodnie konkurując z osiedlami nowymi osiedlami budowanymi na obrzeżach miast, których największym plusem jest cisza i przestrzeń.

Zmiana w gustach planujących kupić mieszkanie związana jest przede wszystkim ze zmianami w potrzebach i coraz młodszymi pokoleniami, które zamierzają inwestować. Teraz poza spokojem ważniejsza jest jak największa ilość wygospodarowanego wolnego czasu. Poza tym, dzisiejsi 40-latkowie dalej lubią się bawić w pubach, dyskotekach, chodzić na basen, czy siłownię, dlatego wolą zamieszkać tam gdzie mają bliżej do takich miejsc. Jeżeli dodać do tego, że niemalże na każdym nowym osiedlu jest nowoczesny plac zabaw i do tego ochrona pilnująca bezpieczeństwa również dzieci, to rzeczywiście wydaje się, deweloperzy mają coraz więcej do zaoferowania także całym rodzinom.

Licencja: Creative Commons