Coraz częściej poszukujemy oryginalnych i unikalnych trendów udekorowania naszego mieszkania aby nadać mu wyjątkowy charakter. Jednym z takich kierunków jest styl marynistyczny.

Data dodania: 2010-07-28

Wyświetleń: 6252

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Interesującym trendem zdobienia wnętrz mieszkań jest marynistyka. Styl marynistyczny czerpie inspirację z morza, jezior, żaglowców, a więc atrybutów powiązanych z żeglowaniem oraz odpoczynkiem nad brzegiem morza. Rozmaite dekoracje marynistyczne to podstawa umeblowania wnętrza w celu nadania mu marynistycznej natury.

Marynistyka obrazy

Trend marynistyczny nie jest jednolity i można go rozbić na styl "głęboki" morski oraz prąd plażowy. Styl morski nawiązuje do morza, biorą górę kolory granatowe, ciemne drewno, mahoń (podstawowy kolor poszycia żaglowców), błyszczący mosiądz (wyposażenie klasycznych żaglowców morskich). Drugim charakterystycznym wzorcem jest wzorzec plaży. Odwołuje się on do jasnych barw wybrzeża jak jasne szarości. Jego składniki to często: muszle, odpowiednio dobrane obrazy marynistyczne na Nautix.pl, jasnoniebieskie narzuty i pościele w niebieskich kolorach. Każdemu przedmiotowi wystroju mieszkania możemy nadać morski charakter chociażby przez dodanie kawałka zwiniętej liny żeglarskiej, drobnej naklejki lub po prostu malując dany element na granatowo. Typowe wzory dekoracji w stylu morskim można obecnie znaleźć w specjalistycznych sklepach internetowych. Do udekorowania morskiego pomieszczenia mogą służyć różne atrybuty żeglarskie jak koła sterowe, model żaglowca, lampy marynistyczne, obrazy żeglarskie lub wyroby z materiału jak ręczniki czy poduszki z ornamentami żeglarskimi.

Za pomocą dekoracji marynistycznych możemy stworzyć zarówno bardzo nowoczesne wnętrze jak klimatyczny pokój przywodzący na myśl klimat dawnych żaglowców.

Dynamikę i nowoczesność podkreśli model jachtu regatowego, nowoczesne zegary, barometry i przyrządy nawigacyjnie, często osadzone w ozdobnym drewnie, co dodaje im odrobiny luksusu. W tym stylu pojawiają się również mocno nasycone, marynistyczne kolory: granat, biel i czerwień. Drugi  styl czerpie inspiracje z morskich antyków: lunet, busoli, globusów i modeli starodawnych żaglowców. Morski klimat zostaje stworzony za pomocą dzwonów, luster w bulaju, sieci rybackich, kotwic stylizowanych na lekko stare -  czyli drewnianych i mosiężnych elementów wyposażenia, które niegdyś można było spotkać na dawnych statkach i żaglowcach

Dekoracje marynistyczne to także oryginalny pomysł na prezent dla żeglarza. Dzięki nim będzie można wracać do morskich przygód również w jesienne wieczory.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena