Kenia to jeden z bardziej znanych krajów afrykańskich. Turystów przyciągają tutaj piękne widoki, afrykańskie sawanny pełne dzikich zwierząt, safari oraz liczne parki narodowe.

Data dodania: 2007-08-21

Wyświetleń: 5356

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 3

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

3 Ocena

Licencja: Creative Commons

Kenia

Kenia to jeden z bardziej znanych krajów afrykańskich. Turystów przyciągają tutaj piękne widoki, afrykańskie sawanny pełne dzikich zwierząt, safari oraz liczne parki narodowe.

Kenia – wycieczki

Kenia last minute” to coraz chętniej wybierane formy wycieczki. Polscy internauci wyjeżdżają na nie wykorzystując liczne promocje. Kenia na tym korzysta, a turyści mają co wspominać.

Kenia – położenie
Kenia leży nad oceanem Indyjskim we wschodniej Afryce, zajmując powierzchnię 582 650 km² . Jej bezpośrednimi sąsiadami są Etiopia, Somalia, Sudan, Tanzania oraz Uganda. Stolicą kraju jest Nairobi.

Kenia – kuchnia
Kenia jest krajem, który może się pochwalić jedną z najbardziej smacznych kuchni. Większość dań zawiera owoce morza oraz zwykłe owoce – banany, papaię i truskawki. Głównymi daniami są Ugali – płatki kukurydziane z gulaszem i warzywami, Nyama choma – kozia pieczeń, oraz Matoke – tłuczone zielone banany.
Kenia słynie również z dobrych alkoholi – bardzo popularne są kenijskie rumy - Kenya Cane oraz Kenya Gols.

Kenia - klimat
Kenia jest w strefie klimatu równikowego monsunowego. W górach oraz przy wybrzeżu występuje jego wilgotna odmiana, natomiast w pozostałej części kraju – sucha. Kenia charakteryzuje się dwoma porami deszczowymi – od marca do maja, oraz od listopada do grudnia.

Kenia – atrakcje
Kenia w ramach atrakcji turystycznych oferuje zwiedzanie licznych parków narodowych oraz wycieczki po sawannie. Największymi parkami narodowym są Tsavo East i Tsavo West, natomiast Kenia słynie najbardziej z parku Masai Mara. Można w nich obejrzeć z bliska dzikie zwierzęta żyjące na wolności – słonie, żyrafy, lwy, bawoły, antylopy, lamparty i wiele innych. Fascynująca jest też egzotyczna roślinność, a także inne elementy krajobrazu – np. kopce termitów osiągające wysokość 2 metrów.

Kenia jest jednym z trzech państw, w granicach których położone jest trzecie co do wielkości afrykańskie jezioro – Jezioro Wiktorii. Polskie wycieczki kojarzą to miejsce na pewno z książkami o Tomku Wilmowskim.
W największych miastach Kenii, m.in. Nairobi i Mombasa jest też wiele zabytków z okresu arabskiego i portugalskiego do zwiedzania.


Licencja: Creative Commons
3 Ocena