The (Even More!) Incredible Machine jest kontynuacją jednej z najpopularniejszych gier znanej firmy Dynamix. Jej autorem jest Bruce von Kulgelgen. Oto przedstawiam starą grę, która podbiła serca graczom lubiącym pogłówkować.

Data dodania: 2010-06-18

Wyświetleń: 3600

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Oto krótki opis ekranu gry: u dołu znajdują się liczniki uwidaczniające ilość punktów zdobytych na planszy, całkowitą ilość punktów zdobytych w czasie gry i czas, jaki nam pozostał. Po prawej stronie umieszczone są przedmioty używane w czasie gry (o nich będzie mowa dalej). W górnej części ekranu umieszczono opcje dotyczące gry.

Przed rozpoczęciem każdego następnego poziomu ukazuje się okno, zawierające krótki opis następnej planszy oraz ikonki służące do dokonywania zmian w konfiguracji programu (np. wyłączenie/włączenie dźwięku, przerwanie gry itp).
Celem gry jest wykonanie opisanego w menu zadania, polegającego np. na wrzuceniu piłki do wiadra, zapędzeniu myszy do dziury, odpaleniu rakiety itp. Wymaga to skonstruowania zwariowanej maszyny z równie wariackich elementów tak, aby mogła ona działać (oczywiście w ograniczonym czasie). Właściwe ułożenie konstrukcji oraz jej uruchomienie powoduje przejście do następnej planszy. Ilość przedmiotów, z których budujemy daną konstrukcję jest ściśle określona dla każdego poziomu. Każda z następnych pojawiających się na ekranie plansz posiada wyższy stopień trudności, co zmusza do intensywnego, logicznego myślenia. Zazwyczaj taka gorąca rozgrywka z komputerem trwa od kilkunastu do kilkudziesięciu godzin; dzięki opcji Save Machine można w każdej chwili przerwać grę, zapisując jej stan na dysku i zacząć na nowo w dogodniejszym ku temu czasie. Gra posiada liczne bardzo efektowne animowane ikony (np. rakiety, piłki, paletki, pistolety, miechy, wiązki dynamitu, silniki, koty, psy, myszy, wiadra z wodą, podajniki, balony i wiele Innych). Dużą zaletą jest możliwość zmiany grawitacji i ciśnienia atmosferycznego, co zmienia całkowicie zasady działania układanych konstrukcji (zazwyczaj je utrudnia). Po ukończeniu wszystkich poziomów gra nie wędruje na półkę - można zabrać się za tworzenie własnych plansz i szlifowanie na nich swoich umiejętności. Dla cierpliwych i sprawnych graczy jest to coś wspaniałego.

Efekty dźwiękowe opracowano bardzo starannie i z dużym poczuciem humoru, świetna jest także muzyka. Te przyjemności dostępne są niestety tylko dla posiadaczy kart dźwiękowych. Jednak nawet bez dźwięku gra jest zajmująca w stopniu niebezpiecznym, tak jak jej poprzednia wersja The Incredible Machinę.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena