Biżuteria od wieków była domeną i atrybutem kobiecości. Bez względu na różnice rasowe czy też położenie geograficzne i bez podziałów wiekowych. I również dziś sytuacja nie uległa zmianie, a biżuteria stała się jeszcze bardziej dostępna.

Data dodania: 2010-05-18

Wyświetleń: 1565

Przedrukowań: 1

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Biżuteria atrybutem kobiecości

Od wieków biżuteria była, jest i będzie atrybutem kobiecości. Jak świat długi i szeroki, bez względu na wiek, podziały rasowe czy geograficzne. Różnokolorowe świecidełka wykonane z najprzeróżniejszych materiałów, misternie wykonane zawsze towarzyszyły kobietą. A czy coś się zmieniło dziś ? Oczywiście, że nie. Może tylko tyle, że biżuteria stała się tak powszechna i łatwo dostępna, że nie jest już aż takim wyznacznikiem statusu społecznego.

Wybór obecnie jest ogromny a trendy zmieniają się równie szybko jak szkiełka w kalejdoskopie. Nowoczesne media pozwalają na szybkie nadążanie za modą, w czym wielką rolę grają internetowe sklepy jubilerskie. Większość z nich oferuje szeroką gamę produktów w najrozmaitszym wzornictwie. Nie wszystkie jednak są w stanie nadążyć za modą. Na ten przykład, trendy ostatnio stała się biżuteria z kolekcji Charms. Jest to fantastyczny sposób na zabawę biżuterią. Do bransoletki „bazy" dołącza się rozmaite zawieszki wyposażone w karabińczyk. Ilość kombinacji jest niezliczona ! Chcesz być gwiazdą ? Noś zawieszki wykładane cyrkoniami, takie jak wieża Eiffla czy klucz wiolinowy. Czujesz się wyluzowana i radosna, skorzystaj z serii zawieszek emaliowanych, fantazyjnie kolorowych, jak np biedronka czy sandałek ! Jednak niewiele sklepów jest w stanie oferować dużą różnorodności tychże zawieszek. Udało mi się znaleźć fajny sklep E-stylownia, który oferuje duuży wybór zawieszek w naprawdę przystępnych cenach.

Ale biżuteria to przecież też kolczyki, a tych jest już na rynku nieprzebrane ilości. Naprawdę od koloru do wyboru. Pojawiła się masa wyrobów „hand made", choć nie wszystkie z nich mogą poszczycić się jakością. Natomiast we wcześniej wspomnianym sklepie ten problem nie istnieje, tam kolczyki widać, że są solidnie wykonane do tego oferta jest przejrzysta i przyjazna, dzięki dużym i czytelnym fotografią.

Rynek jest zalany przez biżuterię i dlatego warto postawić na jakość i wybierać sklepy, które te cechy posiadają.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena