Opinie są podzielone. Twórcy witryn i projektanci najczęściej odpowiedzą nie. Tak się składa, ze jestem współwłaścicielem firmy zajmującej się tworzeniem stron internetowych i taką odpowiedź uważam za niekoniecznie uprawnioną.

Data dodania: 2010-05-14

Wyświetleń: 2185

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

FELIETON

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jak zwykle wszystko zależy od okoliczności, od potrzeb i budżetu. Realizacja strony internetowej dla firmy, która powinna kreować swój wizerunek i na każdym kroku podkreślać unikalny charakter, proste wykorzystanie szablonu okaże się błędem. Klienci z tej niszy wymagają indywidualnego, kreatywnego podejścia i oczywiście nikomu przez myśl nie przejdzie stosowanie szablonów.


Jest jednak cała, niemała jak się okazuje, grupa odbiorców, dla których ważniejsza od indywidualnego charakteru strony jest szybkość realizacji oraz możliwość wyboru spośród wielu gotowych rozwiązań. Co ciekawe, szablonami interesuje się coraz więcej osób i to niekoniecznie wyłącznie ze względu na koszty. Często na gotowych szablonach wdrażane są rozwiązania wymagające sporego nakładu po stronie prac wdrożeniowych, zaangażowania programistów. Wybiera się jednak gotowce bo świetnie pasują do tematu, są dobrze przygotowane pod względem SEO, bo praktycznie od ręki można rozpocząć prace nad witryną nie czekając aż grafik będzie łaskaw przedstawić swoją koncepcję.


Oferta szablonów jest przebogata. Najbardziej znanym serwisem oferującym szablony (również do systemów zarządzania treścią) jest template-monster. Oczywiście ma swoich konkurentów, dzięki czemu wybór jest przeogromny. To oczywiście dobrze dla klienta, ale też dla wykonawcy. Znacząco skracamy proces realizacji a co za tym idzie usprawniamy przepływ finansowy. Warto o tym pomyśleć zanim zanegujemy korzystanie z szablonów .


Na koniec podam ciekawy przykład witryny wykonanej w klika zaledwie dni. Strona zlotebooki.pl została wykonana w oparciu o CMS Joomla i gotowy szablon z joomla-monster.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena