Jeśli nie dbasz o to, by biustonosz odpowiednio podtrzymywał Twoje piersi, to wszelkie ujędrniające i nawilżające biust kremy wyrzuć od razu do kosza.  Żaden superkosmetyk nie spełni swojej roli, jeśli nosisz źle dobrany stanik. Im szybciej to zrozumiesz, tym lepiej dla Twoich piersi.

Data dodania: 2010-02-25

Wyświetleń: 2972

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Niby to oczywista rzecz, a jednak wciąż wiele  kobiet nadal nie zdaje sobie sprawy z tego, że zakładając niedopasowany biustonosz robi sobie wielką krzywdę. Wiele też nie wie, na co zwracać uwagę, by rozmiar stanika był idealny.

"Mimo iż napisano już o tym dziesiątki artykułów w kolorowej prasie, a także w Internecie, w swojej pracy wciąż spotykam panie, które nie mają pojęcia o tym, że noszą źle dobrane biustonosze. Wychodzi to na ogół w przymierzalni" – mówi Magda Rostkowska, stylistka, która pomaga kobietom podczas odzieżowych zakupów. Jak twierdzi, dziewczyny noszą najczęściej za małe albo za duże biustonosze, które spłaszczają piersi lub zupełnie ich nie podtrzymują. "Wówczas odkładamy na bok sukienki po jakie przyszłyśmy do galerii i zakupy rozpoczynamy od znalezienia dopasowanej bielizny" – dodaje Rostkowska. 

Dlaczego to jest takie ważne? Bo dobrze dobrany rozmiar stanika wpływa nie tylko na wygląd piersi, sprawiając, że pozostają one długo jędrne, ale ogólnie poprawia postawę kobiety. "Każda z pań bez względu na wagę i gabaryty swojego ciała, powinna zdawać sobie sprawę z tego, że jej sylwetka kształtowana jest także przez wygląd i kondycję piersi. Zdecydowanie lżej będzie wyglądała kobieta z nadwagą, której biust będzie kierował się ku górze, aniżeli odwrotnie. Dlatego tak bardzo ważny jest dobrze dobrany biustonosz" – twierdzi stylistka.

Tak jak przywiązujemy uwagę do eleganckiej spódnicy, wygodnych butów, tak samo powinniśmy (a w zasadzie jeszcze bardziej) dbać o wygodny i funkcjonalny stanik. Biustonosz nie może być ani za mały, ani za duży. Musi być idealny, a więc posiadać dostatecznie ciasny obwód, bo to na nim spoczywa ciężar piersi, a nie na ramiączkach, w co błędnie wierzy tyle kobiet. Oprócz tego miseczki mają być na tyle duże, by piersi nie uciekały z nich ani górą, ani bokiem. Tylko taki biustonosz na duży biust spełni swoją podstawową funkcję i zadba o naszą urodę.

Licencja: Creative Commons