Każda z nas stara się dbać o cerę jak najlepiej. Pielęgnacja twarzy i ciała zajmuje sporo czasu w planowaniu dnia każdej z nas. Chcemy być piękne i jest to jak najbardziej normalna potrzeba.

Data dodania: 2010-02-23

Wyświetleń: 4329

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 3

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

3 Ocena

Licencja: Creative Commons

Każda z nas stara się dbać o cerę jak najlepiej. Pielęgnacja twarzy i ciała zajmuje sporo czasu w planowaniu dnia każdej kobiety. Chcemy być piękne i jest to jak najbardziej normalna potrzeba. Wklepujemy więc kremy z filtrami, staramy się w miarę możliwości jak najczęściej korzystać z usług kosmetyczki, smarujemy buzię różnymi domowymi mazidłami bądź nakładamy na twarz gotowe maseczki. Czy to jednak wystarczy by zatrzymać młodość?

Wszystko tak na prawdę zależy od naszych genów, odżywiania oraz warunków środowiska w jakim żyjemy na co dzień. Przypatrz się cerze Twojej mamy i kobiet z najbliższej rodziny.  Czy mają cerę naczynkową i wrażliwą czy normalną? Skórę suchą czy tłustą? Twarz pooraną zmarszczkami lub przeciwnie – skórę twarzy elastyczną i niepodatną na upływ czasu?  To jak wyglądają może być pewną wróżbą dla Ciebie jak będziesz wyglądać w ich wieku. Nie bez kozery mówi się ”Jaka matka, taka natka”.

To jaką mamy cerę nie zależy jednak tylko od genów przekazanych nam przez naszych przodków. Stres, klimatyzacja, złe nawyki żywieniowe czy przebywanie w pomieszczeniach zadymionych dymem papierosowym także mają wpływ na naszą urodę. Niestety – negatywny.

Co jednak zrobić by mimo przeciwności nie starzeć się zbyt szybko?  Jak najdłużej zachować młodość?

Poniżej pięć przykazań dla chcących zachować młodość :

1) Po pierwsze - zafunduj Twojej twarzy codzienną gimnastykę i masaż.  Za jędrność twarzy i wyrazistość jej rysów odpowiada około pięćdziesięciu mięśni, które tak jak wszystkie mięśnie naszego organizmu można wzmocnić i usprawnić odpowiednimi ćwiczeniami. Efektem takiej codziennej gimnastyki będzie poprawa napięcia i ukrwienia skóry, a także realne oddalenie od naszej twarzy wizji skalpela chirurgicznego w przyszłości.   

 2) Po drugie - przejdź na dietę bogatą w witaminy, zioła, mikroelementy oraz minerały. Ważne jest codzienne dostarczanie składników odpowiednich dla skóry i organizmu od wewnątrz, jak również nawadnianie skóry. Witamina A, E, C , kwas omega 3 ( np. olej z ryb) , omega 6 ( np. olej kukurydziany), omega 9 ( np. oliwa z oliwek ) czy fitohormony pomagają skutecznie wspomagać organizm w walce z wolnymi rodnikami odpowiedzialnymi za starzenie się skóry.  Nie zapominaj też o ziołach i herbatkach. Nie od dziś wiadomo, że czerwona czy zielona herbata potrafią zdziałać cuda.

3) Po trzecie - postaw na naturę. Wiele popularnych, ogólnie dostępnych kremów zawiera szkodliwe substancje i konserwanty, które mogą bardzo podrażnić Twoją cerę, a w perspektywie czasu narobić więcej szkód niż pożytku. Uważniej niż spektakularne, marketingowe obietnice producenta czytaj skład i recenzje kosmetyków. Staraj się unikać kosmetyków zawierających: Methylparaben, Ethylparaben,  Isopropylparaben, Propylparaben, Butylparaben, Benzylparaben, Glutaraldehyde, Diazolidinyl Urea, Imidazolidinyl Urea, Sodium Hydroxymethyl Glycinate. Oczywiście czarna lista szkodliwych składników jest o wiele dłuższa.

4) Dbaj o siebie. Unikaj jak ognia klimatyzacji, walcz z palaczami w Twoim otoczeniu, którzy zatruwają Twój organizm, nie przesadzaj z alkoholem. W codziennym pędzie staraj się znaleźć chwile relaksu i odpoczynku. Gdy jesteś zdenerwowana i zestresowana w Twoim organizmie uwalnia się kortyzol, substancja zwana hormonem stresu. Na efekty nie trzeba długo czekać. Brzydki wygląd cery i włosów sygnalizuje często pierwsze niedobre zmiany zachodzące w naszym zestresowanym organizmie.

5) Jak najczęściej uśmiechaj się. Uśmiech zawsze dodaje uroku i odejmuje lat.

Licencja: Creative Commons
3 Ocena