Dzisiejszy świat rozrywki rysuje się bardzo kolorowo. Nie brakuje nam nowinek technicznych w postaci coraz wymyślniejszych i ciekawszych gier komputerowych czy jeszcze bardziej efektownych filmów w kinach. Wszystko to po to aby choć na chwilę odwrócić naszą uwagę od szarości dnia codziennego.

Data dodania: 2010-02-12

Wyświetleń: 2067

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jednak pomimo galopującego postępu, a wraz z nim nowych możliwości rozrywki trzeba przyznać, że wciąż bardzo doceniana jest stara, dobra książka.

Przyjemność i rozrywka

Pomimo, iż nie emanują one mnogością kolorów i nie mają do zaoferowania efektów specjalnych, książki są nadal bardzo uznawaną metodą spędzania wolnego czasu, nie tylko wśród osób starszych ale także i młodych. Coraz ładniej oprawiane i wydawane książki nadal zdobywają serca czytelników przede wszystkim za sprawą zawartej w nich treści. Bez wątpienia dodatkowym atutem książek jest również fakt ich ogromnej "cierpliwości". Każdy czytelnik może czytać na swój własny sposób, dowolnie zatrzymywać się by przemyśleć opisane sytuacje bądź cofnąć się nieco by jeszcze raz odświeżyć sobie dany wątek co nie jest już możliwe np. podczas oglądania filmu w kinie. Książka jest również doskonałym towarzyszem podróży, zarówno tych długich jak i tych krótszych, kiedy spędzamy niekiedy 30 minut w tramwaju bądź autobusie.

Nie tylko rozrywka

Czytanie książek to niesamowita rozrywka, dzieje się tak głównie za sprawą naszej wyobraźni, która pozwala nam niemalże widzieć opisywane obrazy, sytuacje bądź bohaterów. Za pomocą wyobraźni każdy z czytelników kreśli własny, wspaniały obraz czytanego tekstu. Pomimo, że czytanie jest ogromną przyjemnością to warto wspomnieć, że jest znacznie bardziej wartościową formą rozrywki niż np. gry komputerowe. Dzięki książce nie tylko ćwiczymy własną wyobraźnię, ale przede wszystkim znacznie powiększamy zasób słów jakim się wyrażamy, dzięki czemu stajemy się bardziej komunikatywni i łatwiej wyrażamy siebie oraz własne myśli.

Dodatkowo dzięki rozwijającej się wyobraźni oraz zwiększonej zdolności rozumienia czytanego tekstu stajemy się bardziej kreatywni, co przekłada się zarówno na życie prywatne jak również na zdolności radzenia sobie na płaszczyźnie zawodowej.

Książka dla dzieci

Czytanie, nawet jeszcze bardzo małym dzieciom niesie ze sobą szereg korzyści. Dzięki czytaniu dzieciom do snu lub dla przyjemności w ciągu dnia, nie tylko wychowujemy nowego czytelnika, ale również młodą osobę o dużej wyobraźni, potrafiącą w znacznie większym stopniu samodzielnie myśleć. Czytanie książek dzieciom znacznie zwiększa ich wiedzę na różne tematy, dziecko jest bardziej otwarte na świat i ma w większym stopniu rozwinięte umiejętności rozwoju na płaszczyźnie estetyki, kultury oraz nauki.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena