Wybór zespołu weselnego to nie łatwa sprawa. Artykuł ten przybliży Państwu kryteria jakimi należy się kierować, aby uniknąć późniejszych rozczarowań w tak ważnym dla Państwa dniu.

Data dodania: 2010-02-04

Wyświetleń: 3013

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 3

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

3 Ocena

Licencja: Creative Commons

Zespół, a właściwie jego wybór to decyzja, która zaważy niemal o całym wyglądzie naszej zabawy weselnej. By nie dokonać złego wyboru, należy zacząć szukać odpowiedniej kapeli dość wcześnie, najlepiej ponad rok przed planowanym ślubem. Będziemy mieli wtedy czas na porównanie zespołów, rozmowy z nimi oraz na posłuchanie ich. Poszukiwania najlepiej zacząć od przeglądania stron internetowych i wstępnie wyselekcjonować kilka zespołów. Na takich stronach możemy zobaczyć jak wygląda orkiestra, posłuchać jak gra oraz zorientować się jaki staż pracy ma grupa. Wydawało by się, że najlepsze zespoły to takie, które mają za sobą kilkanaście lat grania, lecz nie koniecznie. Warto zwrócić uwagę na zespoły, które istnieją od kilku lat, gdyż nie tylko posiadają oni doświadczenie, ale również ich granie jest jeszcze pełne pasji i młodzieńczej energii. Gdy już wybierzemy swoich faworytów warto umówić się z nimi na rozmowę. Podczas niej należy pytać nie tylko o repertuar, instrumentarium i wygląd oczepinowych zabaw, ale przede wszystkim o możliwość posłuchania zespołu. Najlepiej zobaczyć zespół, gdy prowadzą zabawę weselną, gdyż to pozwoli nam uzyskać pełny obraz o jakości jaką proponuje skład. Dobry zespół nie będzie unikał podania adresów i terminów ich przyszłych występów. Warto także zapytać o adresy lokali po pierwsze by zapytać tam o sam zespół, po drugie by uzyskać radę czy warto tam organizować imprezę. Nierzadko zdarza się, że lokal, choć ładny wnętrzem, nie nadaje się na weselnie biesiadowanie ze względu na akustykę i ilość miejsca do tańczenia. Profesjonalny zespół znający branże będzie wstanie wypowiedzieć się o większości lokali w regionie. Warto także spytać o możliwość opracowania przed zespół dodatkowej piosenki, która dla Was jest ważna. Nie zapomnijmy uzyskać też informacji o czasie przerw, jakie zespół robi między kolejnymi partiami piosenek oraz o kosztach przedłużenia usługi.
Kiedy już zdecydujemy się na dany zespół warto podpisać umowę, która dość szczegółowo określi zakres obowiązków zespołu. W ten sposób możemy uniknąć wielu nieprzyjemnych sytuacji.

Licencja: Creative Commons
3 Ocena