Zainstaluj świetlówki kompaktowe w miejscach, gdzie światło jest włączane na długi okres, takich jak kuchnia, pokój rodzinny i na zewnątrz.
Zainstaluj świetlówki kompaktowe w trudno dostępnych miejscach -żywotność świetlówek kompaktowych jest pięć razy dłuższa niż standardowych żarówek, więc nie muszą być zmieniane tak często.
W miarę możliwości wykorzystuj światło naturalne z okien i świetlików.
Wyłącz światła, kiedy nie są używane. Odnosi się to do świetlówek oraz żarówek. .Jeśli jesteś poza pokojem dłużej niż 10 minut wyłączanie światła fluorescencyjnego pozwoli zaoszczędzić energię i żywotność lampy. Częste włączanie i wyłączanie świetlówek fluorescencyjnych wielokrotnie zmniejszy ich żywotność.
Utrzymuj oświetlenie w czystości. Zabrudzone klosze, żarówki czy inny osprzęt redukuje poziom światła, zmuszając cię do włączania dodatkowych opraw, lub do wymiany źródła światła na wyższą moc .
Zainstaluj wyłączniki czasowe, które automatycznie włączają i wyłączają światło po ustalonym terminie, lub zainstaluj czujniki ruchu, aby wyłączyć światło, kiedy pokój jest pusty.
Światło w kolorze ścian i sufitów odbija około 80 procent światła, przy ciemnych powierzchni odbija jedynie około 10 procent światła. Pamiętaj przy wyborze koloru ścian, że ciemne ściany będą potrzebowały dużo więcej światła niż ściany jasne.
Ustaw lampy podłogowe lub lampy stołowe w rogu, a nie na środku ściany. Pozwoli to odbić światło z dwóch ścian, zapewniając bardziej użyteczne światło.