Czy chcesz otrzymać pod choinkę najlepszy na świecie skarb? Dowiedz się gdzie go można otrzymać.Sięgnij do najwyższego poziomu swoich możliwości. Poznaj o co możesz się modlić i co otrzymać.

Data dodania: 2009-12-20

Wyświetleń: 2940

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 3

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

3 Ocena

Licencja: Creative Commons

Wymiary i poziomy modlitwy.


Bardzo ważną sprawą w życiu człowieka jest modlitwa. Nie zawsze jesteśmy świadomi tego, jak się modlić i o co się modlić. Modlitwa wynosi człowieka w coraz wyższe wymiary istnienia. Jest drogą rozwoju duchowego i łącznikiem ze sferą ducha w człowieku.

Życie bez modlitwy to  upadek człowieka i zawsze prowadzi do ruiny życiowej. To życie bez Boga. Ego jest wówczas jedynym przewodnikiem. Ego nie kocha człowieka z którym jest złączone. Ego to kłamca i oszust, który podstępnie wykorzystuje swoją ofiarę, aby ją zniszczyć.

Pierwszym poziomem jest modlitwa formalistyczna, poprzez formę jak: różańce, obrzędy religijne i litanie czy pieśni. Modlitwy te są kierowane do pomocników Boga a więc Marii, Jezusa czy Aniołów lub innych Wniebowstąpionych Mistrzów.

Zbliża się Boże Narodzenie, które jest typowym Świętem związanym z obrzędami religijnymi. Są to podstawy wznoszenia w górę człowieka. Pamiątka narodzin maleńkiego Jezusa, jest znakiem danym nam po to, aby w naszym sercu narodził się żywy Chrystus jako miłość Boska. Boże Narodzenie jest początkiem odrodzenia się Boga w zagubionym człowieku. Jesteśmy i zawsze byliśmy dziećmi Boga czy nam się to podoba czy też nie.

Upadek w EGO spowodował odrzucenie dziedzictwa boskiego, które  nam jest przynależne. Mędrcy ze Wschodu ( Trzej Królowie) przed wiekami potrafili odnaleźć za pomocą prowadzącej ich gwiazdy Nowonarodzonego Jezusa. To znak, że tylko mądrość może nas wyprowadzić z błędów przeszłości i odnaleźć boskie dziecię w swoim sercu. Mędrzec poprzez wiedzę kosmiczną potrafi odnaleźć siebie w sobie samym.

Ego, natomiast nie wie kim jest, bo tak naprawdę jest niczym. Ono nie ma żadnego rozumu ani rozpoznania. Nie ma chęci uczenia się o sobie, gdyż nauka oznacza dla niego śmierć.

Otrzymałam na Święta życzenia świąteczne z Włoch od kuzynki, która życzyła nam" aby sam Pan Jezus jako małe Dzieciątko przyszedł do naszego domu i zamieszkał na stałe... i błogosławił w każdej chwili życia". Piękne życzenia ale smutne zakończenie bez podpisu. Kuzynka szuka Jezusa po całym świecie w najpiękniejszych zakątkach ziemi i nigdzie znaleźć Go nie może. Dalej nie wie kim jest. Zamiast siebie umieściła 4 kropki ( 4 - oznacza ziemskie życie).

Tak zwodzić może tylko ego. Aby pokonać ego potrzebna jest wiedza mędrców i oczyszczenie. Religie dbają o stałe oczyszczanie naszych dusz od narodzin aż do śmierci. Brakuje wiedzy jak to definitywnie skończyć. Wobec tego my sami musimy zadbać o własne oczyszczenie ciała zarówno zewnątrz jak i wewnątrz oraz oczyszczenie umysłu z programów ego.

Kurs Cudów w postaci zespołu podręczników, jest na dziś  najlepszą metodą treningu umysłu, który ma za zadanie rozpoznać w sobie zagrywki ego. Studiowanie Kursu Cudów ze zrozumieniem i stosowaniem się do podawanych lekcji, otwiera drogę modlitwie poprzez Istotę. Serce rozchyla się jak kwiat i płynie miłość Chrystusa do wszelkiego stworzenia. Obrzędy religijne i modlitwy formalistyczne znikają. Pozostaje ciężka praca nad pokonaniem ego i zrozumieniem swojej sytuacji.

Zasmakowanie tego ogromu miłości boskiej daje impuls do nowych poszukiwań. Człowiek staje się głodny Wiedzy o sobie i Bogu, o Źródle skąd ta miłość pochodzi.  Poszukiwania zawsze prowadzą do odkrycia coraz większych skarbów.

Zatrzymanie się na tym etapie rozwoju, powoduje świętość bez mądrości. Człowiek dalej jest nie-pełny. Żyje w połowie swoich możliwości. Nie dosięga wymiaru Boga. Przebudzenie świadomości na tym poziomie prowadzi w dalszą drogę. To wymiar zmartwychwstania umysłu.

Następnym etapem jest wiedza naukowa i własna twórczość. To poziom działania dla rozpoznania swojej wewnętrznej istoty. Modlitwa świadoma jest głównym przewodnikiem na tym odcinku drogi duchowej. Zakończeniem własnych studiów naukowych jest praca z Księgą Wiedzy, która otwiera wszystkie tajemnice kosmosu i stworzenia.

To jest najwyższy duchowy skarb, jaki do tej pory został Ziemi objawiony z wymiarów wyższych niż Bóg. Poprzez jedyny kanał ALFA, została podyktowana od Pana Księga Wiedzy. Świat Aniołów bezpośrednio przekazywał tę księgę Mevlanie w Turcji. Wiedza pochodzi z poziomów, które świat do tej pory nie znał. Prawdy są odsłaniane bezpośrednio tylko świadomościom, które przekraczają ścianę spełnienia religijnego ( obudzenia). 

 Ego do Księgi Wiedzy nie ma żadnego dostępu. Czytanie jej i przepisywanie jest modlitwą świadomą i prowadzi do zbawienia oraz Wniebowstąpienia. Tylko własny wysiłek i praca się liczą na tym poziomie rozwoju, za który otrzymuje się wielką nagrodę. Nauczyciele są absolutnie zbyteczni. Księga Wiedzy sama prowadzi człowieka do pełni.

Odsłaniane są Wymiary Firmamentu warstwa po warstwie, zgodnie z poziomem świadomości. Praca z Księgą Wiedzy przebiega już na zasadach praw kosmicznych nie ziemskich. Porządek utrzymywany jest w systemie liczbowym: 3, 6, 18, jaki panuje w zastępach anielskich. Człowiek staje się pomocnikiem Boga na Ziemi. Otrzymuje osobiste zadanie, które jest najwyższą formą modlitwy.

W wielkim skrócie przedstawiłam stopnie i wymiary modlitwy, przez które każdy z nas musi przejść aby osiągnąć status Autentycznego Człowieka  (Pełnego ). Wiedza jest nieskończona i wymiary świadomości też. To tylko początek tego, co przed nami. Nie warto stać ciągle w tym samym miejscu, gdyż grozi to obsesją.

Warto natomiast otrzymać pod choinkę Księgę Wiedzy w prezencie, jako najpiękniejszy podarunek, czyli  skarb świata dla naszych umysłów. Prezenty Mikołajowe czy choinkowe to podarunki dla ego, które cieszy się zabawkami tego świata.

Życzę wszystkim czytelnikom Artelisa, spełnionym religijnie, aby otrzymali ten nadzwyczajny prezent w postaci Księgi Wiedzy pod tegoroczną choinkę.

Licencja: Creative Commons
3 Ocena