Coraz częściej Polacy rezygnują ze spędzania świąt w domu. Nie musimy się przemęczać i organizować wszystkiego sami, ktoś może zrobić to za nas.

Data dodania: 2009-12-16

Wyświetleń: 2185

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 3

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

3 Ocena

Licencja: Creative Commons

Świąteczna gorączka trwa. Coraz więcej myślimy o tym ile jeszcze przygotowań przed nami. Miliony obowiązków, przesłaniają nam myśl o odpoczynku i spędzeniu czasu w rodzinnym gronie. Przez to święta już tak przyjemnie nam się nie kojarzą. Bo kto lubi sprzątanie, stanie w ogromnych kolejkach do kas czy przedzieranie się przez tłumy w supermarketach? Nikt. A przecież jest to nierozerwalnie połączone z okresem przedświątecznych przygotowań. Gdyby tak móc ominąć te wszystkie nieprzyjemności i skupić się na samym odpoczynku w gronie najbliższej rodziny?


Może być inaczej...


Pomyśl o standardowych świętach: spędzasz czas w domu, w telewizyjnej ramówce jak co roku jest dokładnie to samo, oglądasz dziesiąty raz ten sam film. Kolejny kawałek ciasta, wcale nie sprawia Ci przyjemności. Marzysz o tym, by chociaż na chwilę wyjść z domu, wyjechać, coś zobaczyć, spędzić czas aktywniej.
Coraz więcej osób w ten sposób zaczyna myśleć o okresie świątecznym i dlatego decyduje się spędzić go poza domem. Ilość ofert i możliwości jakie proponują nam hotele wzrasta. Możemy ten czas spędzić zarówno w górach jak i nad morzem, tak naprawdę mamy pełen wachlarz możliwości. Organizowane są wycieczki, konkursy, kuligi, koncerty, wieczorami imprezy taneczne i ogniska. Bardzo bogata oferta kierowana jest do dzieci. Nasze pociechy mają często zagwarantowaną wizytę Świętego Mikołaja, a specjalnie przeszkoleni w tym celu animatorzy przygotowują dla nich w ciągu tych kilku dni całą gamę atrakcji, w tym ciekawe konkursy tematyczne z nagrodami (np. „Poszukiwanie czekoladowego Mikołaja", konkurs na najpiękniejszą choinkę).


Odpocznij od codzienności


„Dla wyczerpanych pracą, którzy przez okres świąteczny chcieliby „podładować akumulatory" najbardziej atrakcyjną ofertą świąteczną jest wykupienie pobytu z pakietem Spa - twierdzi Pani Edyta z jednego z największych Spa nad morzem Primavera Conference & Spa w Jastrzębiej Górze. W takich miejscach poza standardowymi propozycjami jakie prezentują wszystkie hotele, można skorzystać z wielu dodatkowych opcji. Czekają na nas relaksujące zabiegi, basen, sauna, salony masażu i kosmetyczne, sale fitness i siłownia, które pozwolą nam na odpoczynek w pełnym tego słowa znaczeniu. W taki sposób można zdecydowanie bardziej wypocząć niż biegając po sklepach i sprzątając.
Coraz więcej osób decyduje się na spędzenie okresu świątecznego w jakimś hotelu, ponieważ mają dość ataków ze strony marketingowców i specjalistów od reklamy, którzy już od listopada starają się na siłę wprawić ich w świąteczny nastrój. Właśnie przez to święta przestały się kojarzyć z czasem spędzanym w rodzinnym gronie, a stały się konsumpcyjnym szaleństwem, które ogarnia tłumy. Badania pokazują, że na wyjazd decyduje się coraz więcej ludzi wśród których większość stanowią młodzi, którzy dużo czasu spędzają w pracy i nie chcą brać udziału w przedświątecznym szaleństwie.

Coraz częściej wyjeżdżamy


W najbliższych latach ilość osób które będą decydowały się na spędzanie tego czasu poza domem będzie wzrastała, coraz bardziej odchodzimy bowiem od tradycji, a zależy nam na tym, żeby w tym okresie odpocząć. Tym bardziej, że coraz więcej pracujemy i kilkudniowy wyjazd pozwala nam beztrosko spędzić ten czas w gronie najbliższych.
Nie masz czasu na urlop, więc perspektywa odpoczynku poza domem w okresie świątecznym - staje się kusząca. Tym bardziej, że są miejsca, które oferują możliwość przedłużenia pobytu i skorzystania od razu z oferty sylwestrowej. Może ona stać się świetnym zakończeniem rodzinnego urlopu. Wyobraź sobie, że podczas gdy Ty bawisz się na balu sylwestrowym, Twoje pociechy są pod opieką animatorów, którzy wiedzą jak zorganizować im czas w sposób atrakcyjny.

Licencja: Creative Commons
3 Ocena