Biokominki to ekologiczna rewolucja. Kominek bez sadzy, dymu, popiołu czy zapachu. Żywy ogien w niebanalnej oprawie ozdobi każde wnętrze i wprowadzi niepowtarzalny nastrój. Biokominki wszędzie tam gdzie cenisz styl i komfort.

Data dodania: 2009-12-11

Wyświetleń: 9674

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 3

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

3 Ocena

Licencja: Creative Commons

Biokominki to nowość na polskim rynku. Ekologiczne palenisko, wszędzie tam gdzie nie ma instalacji kominowej. Idealne rozwiązanie dla mieszkańców bloków, apartamentów, którzy nie mogą pozwolić sobie na tradycyjny kominek. Poza tym paleniska z drewna zawsze powodują sadzę, popiół i nieprzyjemny dym.

Biokominki to czysty ogień w pięknej oprawie. Paliwem dla tych nowoczesnych kominków jest etanol, czyli skażony alkohol. Podczas spalania wydziela się tylko para wodna oraz dwutlenek węgla w ilościach porównywanych do wydychanego przez człowieka. Poza tym żadnych szkodliwych substancji, żadnego czadu, dymu, sadzy, popiołu czy nawet zapachu. Co prawda, pewien „aromat" jest wyczuwalny podczas zapalania biopaliwa, ale trwa to dosłownie chwilę. Co więcej, niektóre biokominki takiej jak Nice-House wyposażone są w zbiornik na olejek eteryczny, więc możliwa jest przy okazji aromaterapia. Poza żywym ogniem, biokominki mogą służyć w lecznictwie. Niestety biopaliwo nie jest tanie, tak więc nie można traktować biokominków jako sposób na ogrzewanie pomieszczenia. Godzina palenia kosztuje średnio 5 pln. Tańszym rozwiązaniem jest użycie bio-żelu, który jest mniej znanym ale bardziej ekonomicznym rozwiązaniem, co więcej podczas jego spalania, uzyskuje się odgłos palącego drewna. Jednak żel można stosować w kominkach, które mają paleniska w postaci kubków. Większość biokominków posiadają jeden zbiornik na paliwo, który nawet nie można wyciągnąć by zwrócić niewykorzystane paliwo. Na polskim rynku są dostępne biokominki poznań, które posiadają wyciągalne stalowe kubki.

Rama kominków wykonana jest z reguły ze stali nierdzewnej, im grubsza tym biokominek trwalszy i mniej się nagrzewa. Niektórzy producenci stosują nawet aluminium by zmniejszyć koszt takiego kominka. Jednakże taki materiał negatywnie wpływa na trwałość oraz wygląd. Tak więc im cięży kominek tym bardziej trwały oraz bezpieczny. Sklep z biokominkami każdego producenta czy dystrybutora gruntownie opisuje walory danego modelu.

Licencja: Creative Commons
3 Ocena