O oryginalności tanich linii lotniczych Ryanair nie trzeba nikogo przekonywać. Ekscentryczny i jednocześnie bardzo sprytny prezes spółki ogłasza co jakiś czas nowe, czasem pozornie mało poważne pomysły na zwiększenie dochodu Ryanair.

Data dodania: 2009-09-21

Wyświetleń: 5467

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 3

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

3 Ocena

Licencja: Creative Commons

 Jako jeden z pierwszych tanich przewoźników Ryanair wprowadził odpłatny bagaż rejestrowany jako dodatkową opcję podczas rezerwacji biletu lotniczego. Początkowo pasażerowie wykazywali swój sprzeciw, jednakże zamysł był z korzyścią dla klienta. Ryanair wprowadzając odpłatny bagaż główny miał na celu obniżenie cen biletów dla klientów podróżujących tylko z torbą podręczną. Tym samym przewoźnik zaczął przyzwyczajać swoich klientów by podróżowali tylko z bagażem podręcznym. Obecnie prawie wszystkie tanie linie lotnicze oferują płatny bagaż rejestrowany.

Kolejny pomysł przewoźnika by tanie bilety lotnicze były jeszcze tańsze to wprowadzenie obowiązkowej odprawy online. Obecnie przed odlotem każdy pasażer musi zalogować się na swoją rezerwacje przez stronę internetową www.ryanair.com by wydrukować kartę pokładową. Innowacyjny pomysł ma również za zadanie by tanie bilety lotnicze były jeszcze tańsze, przez ograniczenie liczby personelu Ryanair na lotniskach.

Docelowo tanie linie lotnicze ryanair planują zlikwidowanie punktów odpraw, bagaż rejestrowany trzeba będzie samodzielnie zdać do specjalnie przygotowanych do tego miejsc.

Ryanair wprowadza coraz częściej jakieś nowe płatne opcje; dla pasażerów którzy chcą z nich korzystać bilety lotnicze zrobią się dość drogie.

Prezes spółki najchętniej widziałby pasażera, który będzie miał ze sobą co najwyżej płaszcz; ewentualnie samodzielnie przyniesie bagaż aż do luku a wszystkie możliwe formalności zrobi w domu.

W dobie kryzysu oraz ostrej konkurencji nie tylko na polskim niebie, tanie linie lotnicze muszą chwytać się różnych sposobów na obniżanie cen biletów lotniczych. Dobrze jednak, gdy jest to robione w granicach ludzkiego rozsądku. Z drugiej jednak strony, tanie bilety lotnicze już za przysłowiową złotówkę, powinny dać nam do myślenia, że wiele od przewoźnika nie otrzymamy. Ryanair przyjął za cel transportowanie ludzi po jak najniższym koszcie bez zbędnych gratisów czy wygód.

Licencja: Creative Commons
3 Ocena