„Obniż rachunki. Zadbaj o środowisko. Postaw na wygodę. Wybierz dom inteligentny." Coraz częściej w mediach, w rozmowie z klientem pojawia się termin budynku inteligentnego, przyjaznego, czyli... jakiego?

Data dodania: 2009-11-11

Wyświetleń: 3368

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

„Obniż rachunki. Zadbaj o środowisko. Postaw na wygodę. Wybierz dom inteligentny." Coraz częściej w mediach, w rozmowie z klientem pojawia się termin budynku inteligentnego, przyjaznego, czyli... jakiego?

Skoro chcesz otrzymywać nasz poradnik, zdajesz sobie sprawę z tego, że dobry styl architektoniczny, ciekawy układ przestrzenny to połowa sukcesu. Wymagania domowników stale rosną, zależy im, by ich dom był użyteczny i funkcjonalny, nowoczesny i bezpieczny, dawał poczucie komfortu domownikom i ich... portfelom. Skąd czerpać inspirację dla takich aranżacji? Z inteligentnej przyszłości...

Postaramy się przybliżyć Ci istotę Inteligentnego Domu. Co to właściwie jest i jakie są jego możliwości? Jakie przynosi korzyści i ułatwienia? Dlaczego warto w niego zainwestować? Na co dzień, przy każdej naszej realizacji, współpracujemy z architektami. Znamy więc ich potrzeby i wątpliwości oraz oczywiście potrzeby i wątpliwości klientów. Dlatego o Inteligentnym Domu opowiemy Ci z Twojej perspektywy. Pokażemy Ci, jak najlepiej wykorzystać szanse,jakie stwarza inteligentna technologia.

Na początku zastanówmy się, na czym polega inteligencja domów? Dotychczasowe instalacje elektryczne sterujące świetleniem, ogrzewaniem, roletami, sprzętem audio/video działały jako samodzielne i niezależne. Chęć poprawy komfortu życia i zapewnienia sobie i swoim najbliższym bezpieczeństwa, wymogło integrację wszystkich instalacji tak, by współpracowały ze sobą, działały razem i komunikowały się oraz - przede wszystkim - lepiej służyły domownikom.

Inteligentny Dom to po prostu integracja domowych instalacji tak, by można było nimi sterować z jednego przycisku/panelu w pokoju, zdalnie przez pilota, komputer lub internet. Jeśli istnieje wiele wejść do pomieszczenie i/lub wiele urządzeń, tradycyjna instalacja staje się zbyt skomplikowana. Rozwiązaniem tego problemu jest instalacja inteligentna. Celem jest uzyskanie oszczędności energii, wzrost bezpieczeństwa domu i domowników, zwiększenie komfortu korzystania z coraz większej liczby instalacji domowych oraz wzrost estetyki (jeden przycisk/panel na ścianie wygląda ładniej, niż pięć z czego każdy inny od innej instalacji). Najpierw takie systemy stosowane były w biurowcach, gdzie oszczędność energii to priorytet, od 20 lat są coraz częściej stosowane w domach i mieszkaniach.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena