Od kilku lat czytamy w internecie o telewizji hdtv ale jeszcze nigdy nie mogliśmy w Polsce zobaczyć na własne oczy jak to cudo działa. Operatorzy platform cyfrowych (Cyfra+ , Cyfrowy Polsat) i kablówek twierdzili że liczba osób posiadających telewizory lcd czy pla...

Data dodania: 2007-06-28

Wyświetleń: 4469

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Od kilku lat czytamy w internecie o telewizji hdtv ale jeszcze nigdy nie mogliśmy w Polsce zobaczyć na własne oczy jak to cudo działa. Operatorzy platform cyfrowych (Cyfra+ , Cyfrowy Polsat) i kablówek twierdzili że liczba osób posiadających telewizory lcd czy plazmy jest stosunkowo mała i nie warto inwestować w nową jakość obrazu.

Obecnie się to zmienia.Dzięki telewizji nowej generacji n która powstała 8 miesięcy temu w Polsce następuje zmiana epoki telewizyjnej - platforma n która jako standard wprowadziła kanały w jakości hdtv rzuciła ogromne wyzwanie pozostałym platformom.Kanały które zostały wprowadzone jako pierwsze w jakości hdtv to : mgm hd, discovery hd oraz nsport.

Pozostałe platformy cyfrowe bardzo szybko odpowiedziały - Cyfra+ już od lipca zapowiada dodanie do swojej paczki kanałów national geographic hd oraz Canal+ hd.

Co na to odwieczny konkurent - Cyfrowy Polsat ? Obecnie milczy ale jest pewne że dodanie kanału fox life hd oraz voom hd to tylko kwestia czasu.Obecnie jedynym kanałem który na 100% zasili platformę to polsat sport hd.

Zapowiada się gorące lato i złota jasień dla miłośników dobrej jakości obrazu - telewizja hdtv to już w Polsce nie fikacja i plany -to rzeczywistość !

Licencja: Creative Commons
0 Ocena