Jeżeli masz zamiar pierwszy raz wybrać się na zabieg zdobienia paznokci i nie wiesz dokładnie, na którą z proponowanych przez kosmetyczkę metod powinnaś się zdecydować ten artykuł jest dla Ciebie.

Data dodania: 2009-10-19

Wyświetleń: 2287

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Co stanowi lepszą metodę?

To pytanie bardzo często pojawia się wśród kosmetyczek. Niestety odpowiedź na to niczym na pytanie: "co było pierwsze jajko czy kura?" nie jest jednoznaczna. Chociaż spierać się w tej kwestii można długo to i tak trudno jest dojść do jednoznacznej odpowiedzi.

Jednak dla wielu kosmetyczek odpowiedź nie jest trudna, a czasami wręcz banalna. Osoby te oczywiście stawiają na metodę, którą obecnie wykorzystują. Jednak warto nadmienić tutaj, że szanująca się, profesjonalna stylistka powinna wykonywać zabiegi zarówno metodą akrylową jak i żelową. Jak zatem doradzić klientce, która z metod jest "lepsza"?

Odpowiedź na to pytanie mimo, że dość dyplomatyczna to jednak prawdziwa jest jedna - obie metody są dobre kiedy wykonane są dobrze. O tym, która z nich jest lepsza powinna zadecydować sama klientka. Mimo, że obydwie metody są dobre, nie znaczy to że wykonane paznokcie są takie same. Istnieje kilka znaczących różnic, o których należy wspomnieć.

Podstawowe różnice

Największa różnica jaka występuje między paznokciami żelowymi i akrylowymi to przede wszystkim ich twardość. Paznokcie żelowe są znacznie bardziej miękkie i elastyczne niż te wykonane metodą akrylową. Paznokcie wykonane za pomocą żelu są również lżejsze co w połączeniu z miękkością sprawia, że osoba noszą ma wrażenie że paznokcie są naturalne. Jeżeli paznokieć żelowy wykonany jest z dobrego materiału zdaża się, że przy uderzeniu wygnie się, ale nie złamie. Jedynym ograniczeniem jakie występuje w tej metodzie jest nieco mniejsze pole do popisu jeżeli chodzi o kwestie ozdoby. Akryl natomiast ma właściwości znacznie twardsze i kruche, jednak nie znaczy to że jest mniej wytrzymały. Generalnie paznokcie wykonane w każdej z tych metod mają taką samą wytrzymałość. Pazokcie założone metodą akrylową są jednak zdecydowanie grubsze i sprawiają wrażenie ciężkich. Z kolei dużym plusem przemawiającym za akrylem może być fakt, że daje on nieco większe możliwości pod względem artystycznym, a także fakt że przy zdobieniu paznokci tą metodą nie jest potrzebna lampa UV co obniża koszty sprawiając, że łatwiej zacząć finansowo (chociaż nie wszyscy mogą zgodzić się z tą teorią).

Podsumowując

Kiedy wykonujemy zabiegi na paznokciach należy pamiętać, że każda z metod na ktorą się zdecydujemy jest dobra jeżeli zostanie wykonana dobrze i profesjonalnie. Materiał należy wybrać indywidualnie do każdej klientki tak aby wychodząc z gabinetu czuła się zadowolona. Dzisiaj paznokcie są sztuką, w której każda stylistka może wykazać się własna inwencją i indywidualnością. Nie jest ważne jaką zastosuje technikę, ważny jest efekt końcowy oraz zadowolenie klientki.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena