Stało się - jesteście zaręczeni z ukochaną osobą! Nadszedł czas na sporządzanie planów ślubu i wesela. Jednak zanim wybierzecie się na zakupy i spotkania z podwykonawcami warto się do tego przygotować. 

Data dodania: 2009-10-07

Wyświetleń: 566

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Po pierwsze musicie wypracować własny system organizacji tego najważniejszego w życiu dnia. Może to być zwykły segregator, teczka z przegródkami lub program komputerowy czy też ślubny organizer. Najważniejsze abyście rzeczywiście korzystali ze wspólnie wybranego systemu, bo pomoże Wam on zachować jasność sytuacji i kontrolę. Gromadźcie wszystko, co związane z przygotowaniami (rachunki, umowy, ulotki, wizytówki, zdjęcia, wycinki, harmonogram, listę zadań, listę gości itd.) w jednym miejscu. Nie pozwólcie by panował rozgardiasz i nieporządek.

Zanim zaczniecie zbierać materiały zorientujcie się, czy ktoś z waszych znajomych, ich znajomych, rodziny nie miał przypadkiem niedawno wesela. Osoby, które mają to już za sobą będą skarbnicą wiedzy i doświadczenia. Wypytajcie ich o wszystko, poproście, aby powiedzieli Wam, co zmieniliby gdyby raz jeszcze organizowali ślub, zamawiali dekoracje kościoła itd., a z czego byli całkowicie zadowoleni. Być może polecą Wam dobrego kamerzystę lub sprawdzony zespół.

Ponadto polecam:

- weźcie udział w kursie dla narzeczonych dotyczącym organizacji ślubu i wesela;

- odwiedźcie targi ślubne - organizowane zwłaszcza w dużych miastach, ale nie rzadko także w tych mniejszych, zazwyczaj w okolicach stycznia i listopada, tam zapoznacie się z aktualną ofertą wielu firm, obejrzycie przykłady prac, posłuchacie zespołów - nie ma lepszego miejsca dla narzeczonych!

- po wstępnym zapoznaniu z ofertą firm, podejmijcie decyzję o charakterze ślubu i wesela, wysokości budżetu, ilości zaproszonych gości, omówcie Wasze marzenia, wyobrażenia i zacznijcie planować!

- stwórzcie szczegółowy harmonogram działań - z podziałem na tygodnie lub miesiące. W każdym zaplanujcie kilka zadań. Pozwoli to równomiernie rozplanować pracę unikając przeciążenia obowiązkami tuż przez ślubem. Aby zaoszczędzić czas, możecie skorzystać ze specjalnie przygotowanego dla Was przez weselnymarket.pl wzoru terminarza.

- stwórzcie szczegółowy budżet weselny z podziałem na kategorie, w którym zapisywać będziecie planowane wydatki i kwoty, nie zapomnijcie o dodatkach do sukni i garnituru, opłatach urzędowych i kościelnych, znaczkach pocztowych, podziękowaniach dla gości i kosztach dojazdu podwykonawców!

- przygotujcie dla każdej kategorii budżetowej arkusz porównania firm z tabelą na 4-6 firm, gdzie będziecie mogli porównać oferowane ceny i warunki usług i towarów;

- skorzystajcie z pomocy Internetu - jednak róbcie to w sposób przemyślany, tak, aby zaoszczędzić czas a nie dostarczyć sobie stresów i bólu głowy. Obejrzyjcie kolekcje sukni ślubnych i garniturów, wydrukujcie zdjęcia z dekoracjami, które przypadły Wam do gustu, poszukajcie wymarzonej wiązanki lub zostawcie ogłoszenie na forum o poszukiwaniu danego podwykonawcy. Fora dla narzeczonych, bazy firm, portale weselne - to wszystko jest do Waszej dyspozycji i może Wam bardzo pomóc. Bądźcie jednak ostrożni i zanim wpłacicie zaliczkę podwykonawcy reklamującemu się w Internecie, spotkajcie się z nim osobiście. Nie wpadajcie w panikę ze względu na ogrom ofert i pomysłów, jakie czekają na Was w Internecie - pamiętajcie o ustalonym budżecie, waszych marzeniach i wybranym charakterze uroczystości - wybór stanie się prostszy!

Pamiętajcie też, aby na każdym etapie przygotowań zachować spokój i nie dać się zwariować. Życzę powodzenia w poszukiwaniach i planowaniu Waszego ślubu i wesela.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena