Ogrzewanie podłogowe zapewnia komfort oraz bezpieczeństwo dla Ciebie i Twoich bliskich. Istnieje wielu producentów sprzętu służącego do ogrzewania podłóg, dachów oraz wszelkiego typu instalacji zewnętrznych np: rynien, schodów, podjazdów do garażu. Więc przed wyborem producenta należy się dobrze zastanowić.

Data dodania: 2009-10-07

Wyświetleń: 2823

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Ogrzewanie podłogowe to bardzo wygodne i - wbrew spotykanej czasem opinii - ekonomiczne rozwiązanie. Nie dość, że doświadczamy komforu chodzenia po ciepłej podłodze, to jeszcze oszczędzamy pieniądze!

Dzięki temu, że ciepło generowane jest przez podłogę, odczuwalna temperatura w pomieszczeniach bardzo szybko się podnosi i można ją łatwo i tanio utrzymać - dbają o to inteligentne termostaty, ustalające temperaturę na podstawie kilku czynników, tj. temperatury w pomieszczeniu, temperatury podłogi i wahań temperatury na zewnątrz budynku (można również zaprogramować godziny, w których temperatura ma być utrzymana na określonym poziomie i w których może być niższa - np. w ciągu dnia temperatura ustalona jest na 21 stopni Celsjusza, w nocy spada do 18 stopni, a rano powraca do 21 stopni - tak, żebyśmy mogli obudzić się w ciepłym domu).


Przy zastosowaniu klasycznego ogrzewania kaloryferami, ciepło wzdłuż ścian przemieszcza się do góry i pod sufit, a następnie "opada" obejmując coraz większą kubaturę w pomieszczeniu.


Ogrzewanie podłogowe generuje ciepło na całej powierzchni podłogi i ciepłe powietrze przechodzi równomiernie przez całe pomieszczenie w górę, ogrzewając najpierw Ciebie, a nie sufity.

Licencja: Creative Commons
2 Ocena