Podążając za opinią, która przybyła do nas z za oceanu, iż ślub i wesele powinny zawierać osobiste akcenty oraz w pewien sposób odzwierciedlać osobowość i charakter Młodej Pary, te prześcigają się w pomysłach na organizację jedynej w swoim rodzaju uroczystości. 

Data dodania: 2009-10-07

Wyświetleń: 452

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Istnieje nieskończenie wiele możliwości uatrakcyjnienia ślubu i wesela oraz nadania mu indywidualnego charakteru. O atrakcjach weselnych można by napisać książkę - wynajem limuzyny, wypuszczenie gołębi, przejazd bryczką lub pojazdem w stylu retro, pokaz sztucznych ogni - to już klasyka, postaram się scharakteryzować obecnie najciekawsze i najnowsze trendy. Rynek usług w tej dziedzinie w ostatnich latach silnie się rozwinął, a oferta kierowana do Par Młodych zadowoli najbardziej wymagających.

Szeroko rozpowszechnione stało się obdarowywanie przybyłych gości drobnymi prezentami - w tej kwestii wyobraźnia również nie zna granic - mogą to być małe szykowne pudełeczka ozdabiane kokardkami, czekoladki z nadrukowanym zdjęciem Młodej Pary zapakowane w woreczki z organzy, gipsowe figurki przyozdobione tiulem, ramki na zdjęcia lub świece o nietypowych kształtach. Jeśli chodzi o ich wypełnienie prymat wiodą migdały w lukrze lub czekoladzie. 

Dla miłośników staropolskiej biesiady, dobra nowina - do łask powróciły pieczone dziki i prosiaki podawane na ogrodzie w blasku pochodni.

Pierwszy taniec Młodej Pary również doczekał się zmian - coraz bardziej popularne stają się niekonwencjonalne układy Państwa Młodych w rytm muzyki rozrywkowej. Przygotowanie go wymaga dużo czasu i odwagi, jednak efekt gwarantowany.

Modne stało się stosowanie baniek mydlanych - zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz pomieszczeń, z małych pudełeczek lub przy użyciu specjalnych wytwornic, nie rzadko po wyjściu z kościoła lub podczas pierwszego tańca. 

Nie lada atrakcją są również czekoladowa fontanny - ustawione w centralnym miejscu gromadzą miłośników słodkich uniesień. Jednak prawdziwym hitem ostatnich miesięcy są stalowe lub podświetlane fontanny alkoholowe, stanowiące bardzo efektowny dodatek do weselnego bufetu. Może w nich płynąć szampan, likier lub inny ulubiony trunek. Goście na pewno im się nie oprą i na długo je zapamiętają. 

Dla mnie jednak zwycięzcą w kategorii najlepszej atrakcji sezonu są latające lampiony. Te papierowe torebeczki, unoszące się dzięki ciepłemu powietrzu, które stopniowo je wypełnią, tworzą na niebie niezapomniany widok. Ich koszt w porównaniu z resztą wydatków lub chociażby pokazem sztucznych ogni jest minimalny a wrażenie - nie do opisania! 

Z pewnością pominęłam inne ciekawe atrakcje, nie sposób wszystkie je spamiętać. Dla ułatwienia przedstawiam listę rankingową atrakcji nadchodzącego sezonu:


1. Latające lampiony
2. Alkoholowa fontanna
3. Lot balonem
4. Pokazy barmańskie
5. Lodowe bary i rzeźby
6. Pierwszy taniec "inny niż wszystkie" w rytm muzyki rozrywkowej
7. Płonące lody na deser
8. Podziękowania dla gości
9. Pieczony prosiak podany w ogrodzie
10. Czekoladowa fontanna


Najważniejsze jest to, aby przy wyborze atrakcji na własne wesele, pamiętać o zachowaniu umiaru i dopasowaniu atrakcji do całości wydarzenia. Najlepiej zdecydować się na jedną czy dwie, które na długo zostaną w pamięci gości, niż próbować zrealizować całą powyższą dziesiątkę. Zastanówcie się przy wyborze, jaki jest charakter przewodni Waszej uroczystości i nie dajcie się namówić na coś, na co nie macie ochoty. Pamiętajcie też, że to czy dany punkt programu stanie się wyjątkową atrakcją, nie zależy od nakładów finansowych, ale od Waszej pomysłowości. Najlepsze pomysły nie kosztują wiele.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena