Planując wnętrza każdego mieszania dużą rolę przywiązujemy do naszego kącika sypialnianego. Każdy z nas marzy o spokojnym śnie, o chwili wytchnienia po ciężkim dniu. Takim miejscem dla każdego człowieka sprzyjającym wyciszeniu jest właśnie sypialnia. Jest ona często miejscem intymności, wypoczynku oraz sprzyja skupieniu i regeneracji sił.

Data dodania: 2009-10-06

Wyświetleń: 3256

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Każda sypialnia to wyjątkowe miejsce do aranżacji, i jeżeli chcemy spędzić miło i przyjemnie każdą wolną chwilę oraz wypocząć, warto zadbać o jej przytulny i harmonijny wystrój. Za pomocą kilku detali możemy wyczarować pełen uroku nastrój.

Na początku zastanówmy się nad wprowadzeniem do sypialni motywu dekoracyjnego, który stworzy nam wnętrze pełne uroku i magii. Następnie dobierzmy odpowiednio pościel i firany. Romantykom podobają się motywy typu: sielska łąka, delikatna kratka lub motywy roślinne i kwiatowe w pełnej palecie barw. Odważniejszym proponujemy kolorowe paski i kratki lub zmysłowe ornamenty. Zawsze stawiajmy na szlachetne, dobre tkaniny, aby nasza pościel była trwała, a kolory niezmienne pomimo wielu prań. Wybierajmy te uszyte z wysoko gatunkowej bawełny przeplatanej np. z satyną, zwaną też satynobawełną. Składa się ona z cieniutkich nitek, gęsto tkanych, co powoduje, że pościel satynowa jest ona bardziej gładka i przyjemna w dotyku. Przy tym dodaje miły chłód przynoszący w nocy odprężenie dla ciała i ducha.

Trafnym wyborem jest elegancka pościel haftowana, uszyta z markowego perkalu, zdobiona delikatnym haftem i niepowtarzalnymi aplikacjami, która zadowoli najbardziej wymagających.

Dobrze urządzona sypialnie dwu osobowa powinna mieć 270 cm szerokości. Umożliwi to swobodny dostęp do sypialnianego łóżka z obu stron. Powinna ona również sprzyjać wyciszeniu i relaksowi, więc nie stosujmy nadmiaru intensywnych kolorów. Pomalujmy, zatem ściany na spokojne kolory, a tym samym zadbamy o stworzenie przytulnego nastroju.

Do stworzenia magii w każdej sypialni idealnie nadają się świeczki zapachowe. Nawet zwykłe świeczki łatwo zamienić w wyrafinowane lampiony, wystarczy wstawić je do szklanych pucharów wypełnionych np. ziarenkami kawy, ususzonymi kwiatami. Zyskamy w ten sposób oryginalną dekorację, a dodatkowo w naszej sypialni będzie rozchodził się apetyczny aromat. Kierując się wszystkimi radami pamiętajmy o tym oby stworzyć własną oazę spokojności i wytchnienia. Sypialnia jest szczególnym miejscem wymagającym stworzenia odpowiednich warunków do spokojnego i kojącego wypoczynku i snu.

Licencja: Creative Commons
2 Ocena