Zakopane noclegi, zakopane apartamenty ... i wcale nie mam na myśli czynności kopania, a nic innego jak jedno z najpiękniejszych miast w polskich Tatrach, czyli stolica polskich gór Zakopane. Ju...

Data dodania: 2007-06-18

Wyświetleń: 4113

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Zakopane noclegi, zakopane apartamenty ... i wcale nie mam na myśli czynności kopania, a nic innego jak jedno z najpiękniejszych miast w polskich Tatrach, czyli stolica polskich gór Zakopane. Już wysiadając z pociągu na dworcu jesteśmy atakowani przez górali krzyczących wniebogłosy: ' Zakopane noclegi ! Zakopane apartamenty ! U nas najtaniej!' Miasto to od wielu lat jest jednym z bardziej popularnych i obleganych przez turystów miast Polski południowej, więc nie dziwi nagłe, zwiększone zainteresowanie rdzennych mieszkańców turystyką. I nie ma się co dziwić, że wielu górali postawiło właśnie na turystykę i rekreację prześcigając się w ofertach na tanie noclegi. Decydując się na wyjazd do Zakopanego musimy uzbroić się na pewno w cierpliwość. Przez ostatnich kilka lat bardzo wzrosła tam liczba turystów i szlaki w Tatrzańskim Parku Narodowym są co najmniej tak samo zatłoczone, jak centra większych miast Polski. Jednak wcale nie powinno nas to odstraszać, a wręcz przeciwnie.

Zakopane całe śniegiem zasypane

Zakopane to od kilku lat zimowa stolica Polski. Liczna baza wypoczynkowa, atrakcyjne hotele czy apartamenty każdorazowo przyciągają ogromną rzesze turystów. Miasto oferuje również liczne festiwale i imprezy folklorystyczne, dzięki czemu przybliża turystą z całego świata polską kulturę i tradycję. Przyjeżdżając do Zakopanego nie można się nudzić. Skocznia narciarska Wielka Krokiew, teatr im. Stanisława Ignacego Witkiewicza, Krupówki, to tylko niektóre z atrakcji Zakopanego. Zakopane to miejsce, które każdy Polak powinien odwiedzić chociaż raz w życiu.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena