Web 2.0 to trend panujący już od kilkunastu miesięcy. Serwisy oparte na tej ideei są tworzone przez samych użytkowników. Współodpowiadają oni za treści oraz dzielą się nimi między sobą.

Data dodania: 2007-06-13

Wyświetleń: 4793

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 2

WIEDZA

-2 Ocena

Licencja: Creative Commons

W sieci istnieje wiele serwisów web 2.0, które możemy podzielić na:
• serwisy społecznościowe – kładące naciśk gółwnie na znajomych oraz przyjaciół,
• serwisy wideo,
• serwisy dziennikarstwa obywatelskiego;                                                                                                                                        
• czy bardzo popularne blogi.
Każdy z nich ma do zaoferowania użytkownikowi coś innego od rozrywki jak serwisy wideo do informacji jak serwisy dziennikarstwa obywatelskiego.                                                                                                 
Ciekawym i bardzo popularnym rozwiązaniem są serwisy społecznościowe, które umożliwiają użytkownikom stałe kontakty. Najważniejszą ich funkcjonalnością jest bardzo obszerny i rozwinięty profil użytkownika, który znacznie ułatwia nawiązywanie znajomości. Serwisy społecznościowe coraz częściej zawierają także wiele innych funkcji jak wymiana multimediów, umieszczanie ogłoszeń czy nawet zakupy. Portale tego typu przyciągają wielu użytkowników np. eplus.pl ma ich aż 1,6 mln a grono.net niespełna 1,1 mln. Nie bez powodu, więc mamy do czynienia z powstawianiem coraz to nowych serwisów, które aby zostać zauważone i zaakceptowane przez użytkowników muszą oferować nowe dotąd nieznane funkcje. Do takich serwisów możemy z pewnością zaliczyć powstający projekt weblisko.com , na temat którego powstał blog informujący o funkcjonalnościach serwisu. No cóż pozostaje nam tylko oczekiwanie aż nowo powastające serwisy będą dostępne dla użytkowników, wówczas przekonamy się czy uda im się zdobyć taką popularność jak tym już istniejącym, co z pewnością nie będzie łatwe.

Licencja: Creative Commons
-2 Ocena