Czymże byłaby modna kobieta bez torebki? Wystarczy spojrzeć na wszystkie znane kobiety na świecie, które chcą uchodzić za mniej lub bardziej eleganckie.

Data dodania: 2009-08-27

Wyświetleń: 553

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 3

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

3 Ocena

Licencja: Creative Commons

Czymże byłaby modna kobieta bez torebki? Wystarczy spojrzeć na wszystkie znane kobiety na świecie, które chcą uchodzić za mniej lub bardziej eleganckie. Wszystkie one noszą ze sobą modne torebki od znanych producentów. Wśród takich torebek znajdują się kopertówki. Jest to specyficzny rodzaj torebki o niewielkich rozmiarach, w praktyce zwykle nie dłuższy niż trzydzieści centymetrów i nie wyższy niż piętnaście. Występuje zarówno z rączką, jak i bez i służy do noszenia w niej drobnych rzeczy („Kopert" - cienkich i lekkich). Jest idealnym uzupełnieniem stroju wizytowego, pasuje zarówno do klasycznych kostiumów, jak i bardzej nowoczesnych form ekspresji ego.
Cóż tak niezwykłego jest w damskich torebkach, że są elementem tak charakterystyczym i rozpoznawalnym, a jednocześnie uznawanym za elitarny? Trudno określić to jednoznacznie, nie da się jednak silny związek z kulturowym pojęciem eleganckiego ubrania jest tutaj niezwykle istotny. Ponieważ torebka zwykle wytwarzana była ze skóry oznaczało to, że stać na nią było tylko najbogatsze kobiety. Stała się więc synonimem bogactwa i stateczności. Jej rola w ciągu lat rosła aż osiągnęła obecny status rzeczy będącej nie tylko dodatkiem ale też elementem spełniającym podwójną funkcję: użytkową oraz dekoracyjną. Podział zaznaczajacy się w tym miejscu dzieli bardzo wyraźnie rodzaje torebek na te droższe oraz tańsze (czyli zwykle: mniejsze - większe). Ponieważ użyteczna torebka powinna być duża, tak im bardziej elegancka tym jej rozmiary są mniejsze. Kopertówki są jednymi z najmniejszych rodzajów torebek - stąd ich powodzenie. Eleganckie produkty takich firm jak Menbur, Pilar Abril, czy Ingrapel to synonimy kobiety nowoczesnej i modnej jednocześnie.
Współcześnie kobieta bez torebki wydaje się pozbawiona jednej ze swoich niezliczonych zalet, jej ubraniu brakuje wykończenia, odpowiedniego uzupełnienia.

Licencja: Creative Commons
3 Ocena