Cushman & Wakefield wiodącym agentem przy komercjalizacji projektu biurowego Sterlinga Business Center w Łodzi

Data dodania: 2009-07-28

Wyświetleń: 2550

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Firma Cushman & Wakefield, światowy doradca w dziedzinie nieruchomości została wiodącym agentem przy komercjalizacji Sterlinga Business Center, nowoczesnego budynku biurowego klasy A przy ul. Sterlinga 8a w Łodzi.
Inwestorem i deweloperem, odpowiedzialnym również za wynajem obiektu, jest firma Hines.

Sterlinga Business Center oferuje ponad 13.300 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej, rozmieszczonej na 9 kondygnacjach. Na parterze znajdzie się reprezentacyjny hol recepcyjny, jak również lokale handlowo-usługowe oraz kantyna dla pracowników najemców obiektu. Na dwóch kondygnacjach podziemnych zaprojektowany został parking dla 170 samochodów oraz niewielkie powierzchnie magazynowe przeznaczone na wynajem.

Budynek jest położony w centrum Łodzi i posiada doskonałe połączenia komunikacyjne. SBC znajduje się w niewielkiej odległości do Placu Wolności i ulicy Piotrkowskiej, gdzie usytuowane są urzędy, banki, restauracje i punkty usługowe, a w odległości ok. 2 km od biurowca znajduje się centrum handlowe Manufaktura. Dodatkowo w bliskim sąsiedztwie znajdują się Park Helenów, Park Staromiejski, Teatr Muzyczny oraz Teatr Wielki.

Architektura Sterlinga Business Center jest połączeniem przeszklenia kluczowych elementów fasady oraz prostych linii nadających budynkowi przejrzysty i wyrazisty charakter. Celem architekta oraz inwestora było zapewnienie najemcom przyjaznego, efektywnego środowiska pracy. Wycofane górne piętra pozwoliły na wygospodarowanie powierzchni na użytkowe tarasy, które mogą być udekorowane zielenią i stanowić dodatkowy walor estetyczny. Autorem projektu jest pracownia architektoniczna Aedas CE.

Przemysław Iznerowicz, Project Manager, Hines powiedział: Wierzymy w rynek łódzki. Niezależnie jednak od tego, Sterlinga Business Center to projekt, który pasuje do obecnych czasów. Jest bardzo efektywny, co przełoży się na oszczędność jego eksploatacji przez najemców. Najemcom zaoferujemy również opiekę architekta, zadaniem którego będzie rozplanowanie przestrzeni biurowej w taki sposób, aby była nie tylko funkcjonalna, ale również efektywna. Oprócz tego chcemy zaoferować najemcom atrakcyjny pakiet wykończeń, co jeszcze bardziej podnosi atrakcyjność naszego projektu.

Krzysztof Misiak Negocjator odpowiedzialny za Rynki Regionalne w Dziale Powierzchni Biurowych Cushman & Wakefield powiedział: „Na łódzkim rynku powierzchni biurowych brakuje budynków realizowanych z założenia jako biurowce, gdyż większość powierzchni biurowych znajduje się w tzw. rewitalizacjach, których jakość (poza pewnymi wyjątkami) nie zawsze jest zadowalająca. SBC jest budynkiem zaprojektowanym i realizowanym od początku jako nowoczesny budynek biurowy. Docenią to przyszli najemcy, gdyż poza wyższym standardem takie budynki funkcjonują lepiej i są bardziej efektywne.”

Budowa Sterlinga Business Center rozpoczęła się 1 lipca 2009. Oddanie inwestycji do użytkowania planowane jest na koniec 2010 r. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Budimex-Dromex S.A.

Cushman & Wakefield

Licencja: Creative Commons
0 Ocena