Głogóweckie Bractwo Sorontar sukcesywnie od 4 lat organizuje tak zwanego larpa. Sam LARP to kilkudniowe spotkanie miłośników fantastyki przebranych za postacie z fantastycznych światów: błędnych rycerzy, pięknych łuczniczek, złowieszczych magów, rzezimieszków czy choćby zwykłych chłopów.

Data dodania: 2009-07-23

Wyświetleń: 2787

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons


W przygotowanym wcześniej scenicznie lesie wcielone weń osoby, improwizując, przez kilka dni odgrywają wariacje zachowań swoich postaci w określonych sytuacjach, całkowicie przenosząc się w świat przedstawiany.

Zobacz także film zapowiadający tegorocznego Larpa:
Zobacz film


Z roku na rok rozwijające się Bractwo organizowało coraz to liczniejszą imprezę, gromadząc na zeszłorocznym spotkaniu blisko setkę larpowiczów z całej Polski, a nawet zagranicy. Szykowany tegoroczny Larp Bractwa Sorontar jawi się jako trzydniowa, nieprzerwana przygoda wśród leśnych ostępów, gdzie z rzadka jedynie zaglądają ludzkie oczy. Śmiałek, który przybędzie w tych dniach na rzeczone ziemi, narażony zostanie na ciemności leśnej nocy, groty elfich strzał i sztylety skrytobójców... Jeśli zaś nie dosięgną go te okropieństwa, dalej czyhać na niego będą magiczne formuły, stalowe pięści orków i wypaczająca świadomość obecności chaosu... a nawet jeśli pokona i te przeciwności, to z pewnością powali go przy ciepłych płomieniach ogniska ogrom najprzedniejszych zabawy i przebytych wrażeń. Wzrok podróżników opaść będzie mógł jednak nie tylko na korze drzew i zielonych liściach. Przygotowane zostaną konstrukcje imperialnego fortu obronnego, gmach świątynny i obóz najemników, a także dla tych odważniejszych krasnoludzkie kopalnie, elfi przystanek czy orkowe gniazdo. A może jeszcze inne, niespodziewane miejsce? Na tym wyjątkowym larpie równie dobrze spodziewać się możesz demona Chaosu, co krasnoludzkiego czołgu...

Wrażenia, jakie wywołane zostaną w sercach uczestników, posmakować będzie można w dniu akredytacji, sierpnia dnia siódmego, zaś przedsmakiem owych wrażeń możesz delektować się już teraz, znajdując w sieci zwiastun opatrzony nazwą oraz obecną datą roczną. Więc rozważ, wędrowcze, w swym sercu i umyśle, jak bardzo chcesz być na Sorontarze?


Kiedy: 7-10 sierpnia
Gdzie: Głogówek (woj. Opolskie)
Ile osób: 120
strona www: www.sorontar.pl
Cena: 60 zł
Wyżywienie: gwarantowane w ciągu 3 dni
Jak się zapisać: przez stronę internetową
Licencja: Creative Commons
0 Ocena