Czy wiesz jak tanio i szybko możesz uzyskać pożyczkę z internetowych serwisów pożyczek społecznościowych? Artykuł w czytelnej formie 'pytanie - odpowiedź' pozwoli Ci na zapoznanie się z tym tematem.

Data dodania: 2009-07-23

Wyświetleń: 2173

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Ten artykuł jest kierowany głównie do osób zainteresowanych uzyskaniem taniej pożyczki. Czytelna forma pytanie-odpowiedź pozwoli Ci podczas czytania artykułu na szybkie znalezienie potrzebnej Ci informacji.

Czym są pożyczki społecznościowe?
Jest to nowy sposób na pożyczanie pieniędzy(w Polsce dostępny od 2007r.). Polega on na całkowitym pominięciu roli banku, co pozwala Tobie i pożyczkodawcy na podzielenie się pieniędzmi które normalnie przepadły by w postaci bankowej prowizji. Pośrednikiem pomiędzy osobą chcącą zainwestować i osobą potrzebującą pieniędzy jest strona internetowa. Jak pokazuje praktyka pożyczki społecznościowe oferują niższe oprocentowanie i znacznie mniejszą ilość formalności w porównaniu do kredytu bankowego.

Jakie warunki powinienem spełnić aby uzyskać pożyczkę?
Musisz mieć ukończone 18 lat, zarejestrować się w serwisie pożyczek społecznościowych i poddać się obowiązkowym weryfikacjom(czy konto bankowe które podałeś rzeczywiście należy do Ciebie, czy nie figurujesz w którymś z rejestrów dłużników).

Który serwis pożyczek społecznościowych jest w Polsce najpopularniejszy?
W polskim internecie zdecydowanie najpopularniejszy jest kokos.pl. Wynika to z faktu że jest to najdłużej obecny na rynku serwis pożyczek społecznościowych, dzięki czemu zgromadził ogromną ilość gotowych udzielać pożyczki inwestorów. Duża liczba osób chcących zainwestować sprawia że otrzymanie pożyczki staje się prostsze.

Jak zarejestrować się na kokos.pl?

Wystarczy kliknąć na ten link. Dzięki temu że jest to promocyjny link "polecony" otrzymasz 10zł prezentu!

Czy potrzebuję poręczycieli?
Nie.

Czy przedstawiciel złoży mi wizytę?
Nie. Wszystko odbywa się poprzez internet i pocztę.

Jak wysoka może być kwota pożyczki?
W zależności od stażu na serwisie pożyczek społecznościowych waha się ona od 1000zł do 100 tys. zł.

Jakie będzie oprocentowanie pożyczki?
Rzeczywisty koszt pożyczek wynosi od 3% do 20,5% w skali roku. W wypadku pożyczek bankowych oprócz nominalnego oprocentowania na koszt pożyczki składają się także różne dodatkowe opłaty. Warto dokładnie policzyć realny koszt pożyczki bankowej porównując ją z pożyczką społecznościową.

Co może służyć jako zabezpieczanie pożyczki?
Nie potrzebujesz zabezpieczenia pożyczki.

Na jakiej podstawie pożyczkodawcy podejmują decyzję o udzieleniu pożyczki?
Inwestorzy udzielą Ci pożyczki kiedy uznają że jesteś wiarygodny. W tym celu będą przyglądać się dokonanym przez Ciebie weryfikacjom, Twojej historii na serwisie oraz opisanemu przez Ciebie celowi pożyczki. Możliwe że inwestorzy za pośrednictwem serwisu zadadzą Ci pytania dotyczące planu spłaty pożyczki.

Jakie weryfikacje są obowiązkowe?
Weryfikacja rachunku bankowego i weryfikacje w bazach dłużników: InfoMonitor BIG S.A., Krajowym Rejestrze Długów BIG S.A oraz Europejskim Rejestrze Informacji Finansowej BIG S.A.

Z jakich dodatkowych weryfikacji mogę skorzystać?

Dodatkowe weryfikacje zwiększą Twoją wiarygodność w oczach inwertorów i sprawią że uzyskanie pożyczki stanie się jeszcze bardziej prawdopodobne. Możesz wybierać spośród np. weryfikacji telefonu komórkowego, weryfikacji zatrudnienia, weryfikacji miejsca zamieszkania, weryfikacji dowodu osobistego i weryfikacji konta w serwisie Allegro.pl.

Jak wygląda system spłat?

Na przesłany przez Kokos.pl numer konta należy co miesiąc wpłacić określoną ratę.

Co jeśli spóźnię się ze spłatą raty?
Za zwlekanie ze spłatą naliczane są odsetki karne, począwszy od 4 dnia zwłoki kokos.pl zaczyna wysyłać przypomnienia (email,SMS,telefon,list polecony), po 40 dniach dług trafia do firmy windykacyjnej COW Cross. W przypadku innych serwisów pożyczek społecznościowych sytuacja wygląda bardzo podobnie.
Licencja: Creative Commons
0 Ocena