Wanna czy kabina prysznicowa? A jeśli kabina to jaka? Przeczytaj artykuł by się dowiedzieć co oferują kabiny prysznicowe z hydromasażem.

Data dodania: 2009-07-13

Wyświetleń: 10058

Przedrukowań: 2

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Kabina prysznicowa z hydromasażem to jeszcze nowość na polskim rynku, jednak coraz większa liczba klientów decyduje się na zakup takowej do swojej łazienki w domku jednorodzinnym bądź w mieszkaniu w bloku.
Pomieszczenie z prysznicem posiada bowiem wiele zalet oraz pozytywnych funkcji. Pierwszą i podstawową zaletą tejże kabiny jest niewielka ilość miejsca potrzebna na jej umiejscowienie, a ona sama w sobie jest królestwem do wypoczynku i relaksu.
Kabina prysznicowa to miejsce kąpieli pod prysznicem połączonej z masażem wywołanym przez pompy lub dysze hydromasażu. Podczas takiej kąpieli z powodzeniem możemy stosować wszelkie olejki oraz płyny do kąpieli, bez obawy iż mechanizm hydromasażu ulegnie jakiemukolwiek uszkodzeniu.
Podczas wyboru odpowiedniej kabiny prysznicowej powinniśmy zwrócić uwagę na dodatkowe funkcje hydromasażu, czyli ilość dysz do masażu, rodzaj i jakość masażu wodnego, możliwość kąpieli kaskadowej, aromaterapii, chromoterapii, jak również z wyposażeniem kabiny prysznicowej w radio do słuchania podczas kąpieli.
Kolejna zaleta kabin prysznicowych, to ich łatwe i szybkie czyszczenie, są to również urządzenia trwałe, które można użytkować przez wiele lat. Doskonale wiemy jaki wpływ ma hydromasaż na nasz organizm, zatem kąpiel w kabinie prysznicowej z hydromasażem jest nie tylko odprężeniem i relaksem, ale również zabiegiem leczniczym, który pomaga w odpowiednim krążeniu krwi, niweluje stres, bóle mięśni stawów, dolegliwości skóry, nerek oraz kręgosłupa.
Nie bez powodu w sanatoriach kąpiel z hydromasażem jest traktowana jako zabieg leczniczy, dlatego posiadanie w domu kabiny prysznicowej z hydromasażem przynosi same zalety dla naszego samopoczucia oraz zdrowia. Jeżeli zaś mięlibyśmy zająć się poszczególnymi funkcjami kabin prysznicowych z hydromasażem, warto tutaj wymienić: prosty masaż wodny, siedzisko zamontowane w kabinie, trzy sposoby sterowania hydromasażem w zależności od modelu kabiny (sterowanie mechaniczne, pneumatyczne bądź elektryczne), funkcja biczy szkockich, funkcja kaskady czy też kurtyny wody oraz wiele innych.
Każda z tych funkcji jest dokładnie opisana w instrukcji obsługi danego modelu kabiny, dlatego zanim zdecydujemy się na konkretny produkt, warto zapoznać się z dokumentacją danego urządzenia, bądź zasięgnąć porady specjalisty.
Licencja: Creative Commons
0 Ocena