Napisano tysiące książek i miliardy artykułów na temat tego, jak osiągnąć sukces. Ale czym on jest? Kilka najważniejszych informacji na temat sukcesu - jeśli chcesz go osiągnąć, to przeczytaj koniecznie ten artykuł. 

Data dodania: 2009-06-11

Wyświetleń: 1747

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Wikipedia.org informuje:

„Sukces to działanie na najwyższym poziomie możliwości jednostki, w kierunku spełnienia jej marzeń i pragnień przy jednoczesnym zachowaniu równowagi, pomiędzy wszystkimi płaszczyznami życia.

Innymi słowy sukces jest to stan zamierzony, zrealizowany w przeciągu czasu. Do zdefiniowania sukcesu określa się wartości, które są jego wyznacznikiem. Dla każdego człowieka sukces jest widziany w inny sposób. Ważną rolę odgrywa tutaj hierarchia wartości i doświadczenia wyznawane przez każdego z osobna. Miarą sukcesu mogą być: zrealizowane plany, szczęście, zdrowie, własność materialna itp. Człowiek osiąga sukces wtedy, gdy spełniają się wszystkie jego oczekiwania.”


Jak z innymi naukowi pojęciami, również i z tym mógłbym długo polemizować. Jednak nie będę tego robić. Zamiast tego podzielę się z Tobą konkretnymi informacjami na temat tego, czym tak naprawdę sukces jest.

Otóż jak już się za chwilę sam przekonasz, prawdziwy sukces to nie osiągnięcie w określonym czasie. Osiągnięcie to osiągnięcie i koniec kropka.

Większość ludzi nie wie tak naprawdę czym jest sukces i dlatego różnie go nazywa. Stąd ta nieprawidłowość w wolnej encyklopedii. Z drugiej strony, wcale nie muszę mieć racji i tak samo jak encyklopedia, mogę się mylić. W końcu ja również doskonały nie jestem.

Aby wszystko było jasne, podam Ci prawdziwe znaczenie słowa sukces i tego, co się za nim kryje. Jest ono prawdziwe dla mnie, co nie oznacza wcale, że będzie ono prawdziwe dla Ciebie. Masz jednak możliwość wyboru, które z tych pojęć bardziej Ci odpowiada. Pojęcie Trybulskiego czy wolnej encyklopedii.

Sukces to nieustające działanie przez całe życie, na najwyższym poziomie możliwości, podążające w kierunku osiągnięcia spokoju ducha, zdrowia, energii, niezależności finansowej oraz satysfakcjonujących relacji z innymi ludźmi, przy jednoczesnym dążeniu do samopoznania oraz samorealizacji. Nieodłącznym elementem prawdziwego sukcesu, jest ciągłe wyznaczanie wartościowych celów oraz działanie w zgodzie z nim tak, aby je realizować.

Które z tych pojęć, lepiej do Ciebie przemawia?

Jeśli to drugie, to nie muszę Ci mówić, że sukces nie jest tym samym, czym osiągnięcia. Osiągnięcia to osiągnięcia a sukces to mentalność, stan ducha i umysłu. Oczywiście ten stan ducha można w sobie świadomie bądź nieświadomie ukształtować. I najwięksi spośród największych to robią. Uczą się przez długie lata życia po to, aby móc żyć w pełni.

Większość ludzi jednak tego nie robi a szkoda, ponieważ każdy ma tak olbrzymią wewnętrzną moc, że gdyby tylko zechciał ją wykorzystać, to w ciągu kilku miesięcy osiągnąłby więcej, niż większość ludzi osiąga przez całe swoje życie.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena