Mieszkańcy województwa łódzkiego od lat chętnie przyjeżdżają nad Zalew Sulejowski oraz do kompleksu - Góra Kamieńsk. Te ciekawe miejsca wypoczynku przyciągają szczególnie ludzi aktywnych, którzy mogą uprawiać preferowane dziedziny sportu blisko domu.

Data dodania: 2009-05-31

Wyświetleń: 2427

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Mieszkańcy województwa łódzkiego od lat chętnie przyjeżdżają nad Zalew Sulejowski oraz do kompleksu - Góra Kamieńsk. Te ciekawe miejsca wypoczynku przyciągają szczególnie ludzi aktywnych, którzy mogą uprawiać preferowane dziedziny sportu blisko domu. Wyjątkowe atrakcje czekające na przyjezdnych sprawiają, iż warto je doświadczać nie tylko podczas weekendów.

Zimą Góra Kamieńsk przeżywa prawdziwe oblężenie, gdy zjeżdżają się miłośnicy białego szaleństwa. Narciarze oraz snowboardziści mają do dyspozycji wyciąg krzesełkowy, snowpark i trasy zjazdowe po zboczach zwałowiska kopalnianego, usypywanego przez 16 lat. Latem na brak przyjezdnych organizatorzy Ośrodka Sportu i Rekreacji Góra Kamieńska również nie mogą narzekać. Wielu fanów MTB i downhill zachwala urozmaicone ścieżki rowerowe, chociaż dość wygórowane ceny wyciągu, przy braku całodziennych karnetów latem ździebko studzą zapał. W celu urozmaicenia pobytu warto odwiedzić Mini Park Rozrywki również w Ośrodku Góra Kamieńsk, a dla osób, pragnących silniejszych wrażeń, dostępny jest tor saneczkowy. Jego trasa zjazdowa wynosi 650 metrów, w pewnych odcinkach serpentyn można rozwinąć prędkość nawet do 45 km/h.

Równie znaczną popularnością cieszy się Zalew Sulejowski i jego okolice. Od lat siedemdziesiątych, w których powstała tama w Smardzewicach, sztuczny zbiornik wodny w skutek przegrodzenia Pilicy, stał się miejscem docelowym wielu miłośników surfingu, windsurfingu, kajakarzy oraz wędkarzy. Stanowi jedno z najlepszych łowisk sandaczy w centralnej Polsce. Zimą, gdy tylko warunku atmosferyczne pozwalają, Zalew Sulejowski staje się domeną pogromców bojerów. Na tych napędzanych siłą wiatru konstrukcjach mkną na płozach po oblodzonych wodach zbiornika. Na lądzie gęste lasy obfitują w grzyby i w dziką zwierzynę. Ciekawe ścieżki, po których można przemierzać rowerem sprawiają, że warto okrążyć Zalew Sulejowski brzegiem.

Góra Kamieńska i Zalew Sulejowski to miejsca stworzone i udoskonalane przez ludzi, których zamiarem było nie tylko wykorzystać projekty dla przemysłu, ale również zaoferować społeczeństwu formę rekreacji. Te "sztuczne" kompleksy przemawiają za atrakcyjnością wycieczek za miasto, a ich bliska lokalizacja umożliwia mieszkańcom województwa łódzkiego aktywnie wypoczywać po krótszym dojeździe.
Licencja: Creative Commons
0 Ocena