Single na wakacje wydają więcej niż inni, a mimo to urlop to dla nich często koszmar. Drogi pokój 1-osobowy, wokół same pary. Co może zrobić singiel przed podróżą?

Data dodania: 2009-04-29

Wyświetleń: 2310

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Każdego roku zwiększa się liczba Polaków podróżujących po świecie. Sprzyja nam rozwój nowych technologii i zmiany socjologiczne w społeczeństwie. Telefony komórkowe, tanie linie lotnicze i przede wszystkim internet sprawiły, że przemieszczanie się po świecie stało się możliwe praktycznie dla każdego.

Znaczny udział w wyjazdach zagranicznych mają single, których liczba w Polsce sięga już blisko 6 milionów. Wydawałoby się logiczne, że biura podróży dostosują swoją ofertę do nowych warunków, tymczasem jednak oferty większości touroperatorów nadal są skierowane głównie do rodzin i par, pojedynczym klientom każąc dopłacać ogromne sumy do pokoi 1-osobowych. Dopłaty sięgają nawet 70%, dlatego samotni turyści chętnie szukają innych rozwiązań.

Do niedawna najbardziej oblegane były fora dla podróżników, gdzie można było zamieścić własne ogłoszenie i czekać na szczęśliwy los. Cechą takiej rosyjskiej ruletki jest jednak to, że raz się trafia, a częściej nie... Można też było liczyć na to, że do biura podróży, z którego wykupujemy wycieczkę, trafi druga osoba, która również nie ma pary. Ale co z tego wyjdzie i czy trafi się na rówieśnika czy też osobę w wieku naszych rodziców czy dziadków? Czy uda Wam się porozumieć i nawet jeśli nie polubić, to przynajmniej nie przeszkadzać sobie nawzajem we wspólnie dzielonym pokoju? No cóż,tu znów pozostawała zależność od szczęśliwego losu...

Nowa alternatywa dla drogich i samotnych wyjazdów pojawiła się kilkanaście tygodni temu. Na portalu TravelFriends.pl singiel może znaleźć osobę na wspólny weekend, wycieczkę czy urlop za granicą. Portal przyda się także, gdy chcemy znaleźć kompana do kina, na imprezę albo na spacer po mieście, a najważniejsze wydaje się być to, że towarzystwo można tam dobrać dla siebie samemu, bez konieczności zdawania się na innych (czytaj: touroperatorów).

„Nie każdemu odpowiada szukanie towarzystwa na portalach randkowych, nie zawsze też zwykły turysta potrafi odnaleźć się na stronach czysto podróżniczych. Dlatego powstało TravelFriends - mówi Beata Sieradzka, pomysłodawczyni serwisu. Tutaj zwykły człowiek, który ma ochotę gdzieś wyjechać czy wyjść w sobotę wieczorem do pubu, może łatwo znaleźć odpowiadające mu towarzystwo bez podtekstu randkowego i bez onieśmielenia, że nie jest wytrawnym globtroterem. – Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że gdy spotykają się dorośli ludzie, którzy żyją solo, są możliwe różne opcje i miłość też wchodzi w rachubę, więc nie odżegnujemy się całkowicie także od randkowej funkcji portalu – tłumaczy właścicielka TravelFriends. - Przede wszystkim jednak chcemy umożliwiać użytkownikom poznawanie innych ludzi, którzy żyją samotnie, aby mogli spotykać się i realizować swoje pasje i zainteresowania.

TravelFriends.pl jest przeznaczone nie tylko dla turystów i podróżników, ale dla wszystkich, którzy szukają nowych pomysłów na atrakcyjne spędzanie wolnego czasu. Samotne weekendy lub urlop nie są najprzyjemniejszą formą wypoczynku. Nawet osobom łatwo nawiązującym kontakty czasami brak jest kogoś, z kim można podzielić się wrażeniami, pośmiać się, pożartować. Ponadto raźniej i bezpieczniej jest wybrać się na imprezę czy choćby do kina w towarzystwie.
Wg statystyk single wyjeżdżają na wakacje częściej i ich wyjazdy trwają dłużej niż u ludzi pozostających w związku. Touroperatorzy twierdzą też, że singli stać na droższe wycieczki i płacą za nie średnio 850-1000 zł drożej niż klient, który wyjeżdża w towarzystwie partnera lub rodziny. Czy jednak powodem jest grubość portfela singla czy może po prostu dotąd singiel miał tylko dwa wyjśćia: albo płacić więcej i jechać, albo zostać na wakacje w domu? Odpowiedź nasuwa się sama.

Stronę dla szukających towarzystwa na podróże i imprezy można znaleźć pod adresem: http://www.travelfriends.pl
Licencja: Creative Commons
0 Ocena