Polemika z nieprawdziwymi informacjami zamieszczanymi na stronach podobnych do tej i na forum dyskusyjnym zachęcam do lektury:)

Data dodania: 2009-04-29

Wyświetleń: 1743

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

INTERNET- ŹRÓDŁO WIEDZY CZY PROPAGANDY

To mój pierwszy artykuł. Dlatego chce poruszyć bulwersujący mnie temat manipulacji za pomocą takich narzędzi jak forum dyskusyjne i artykuły w Internecie.
99% internautów szuka w sieci odpowiedzi na ważne zagadnienia i próbuje ustrzec się przed oszustami w tym celu wpisuje w wyszukiwarce np. nazwę konkretnej firmy lub strony i czyta o niej opinie.
Jakiś czas temu natknęłam się na portal:
/graj-..............
Postanowiłam skorzystać z okazji i walczyć o nagrodę. Wygrana okazała się łatwa.
Schody pojawiały się dopiero przy próbie wypłaty pieniędzy.
Dostałam dodatkowe zadanie, (co ważne za dodatkowe pieniądze). Kiedy pojawiły się moje wątpliwości czy kiedy wykonam zadanie dostanę wynagrodzenie za moją pracę?? Sprawdziłam opinie w wyszukiwarce. Nie znalazłam niestety nic wiarygodnego. Tylko skrajnie różne „pyskówki” osób, które chciały portal promować i pisały o nim w superlatywach nie koniecznie zgodnych z prawdą oraz z goła odwrotne opinie osób zawiedzionych koniecznością wykonania dodatkowego zadania. Te osoby zapominały o każdej pozytywnej rzeczy, jaką strona ma do zaoferowania
Czują się w obowiązku wyważenia tych opinii. Jako punkt wyjściowy zacytuję artykuł przeciwnika serwisu i sprostuje jego wypowiedzi

Cyt. „Sam stałem się ofiarą, więc tym artykułem chcę przybliżyć Wam serwis”…..
……dumni ze swej pamięci i bystrości zostajemy stronę, która każe nam wysłać sms o odpowiedniej treści na podany numer. Niestety, nigdzie na tej stronie nie ma napisane ile taki sms kosztuje.”

Moja odpowiedź!!! Nie uważam się za szczególnie spostrzegawczą osobę, ale bez trudu znalazłam informacje o cenie sms i w tym punkcie ośmielam się wytknąć autorowi KŁAMSTO
Czytajmy dalej omawiany przeze mnie artykuł

„Aby otrzymać 100 zł, trzeba skłonić - różnymi sposobami, które autor strony skrzętnie wymienia - minimum kilkanaście osób do zarejestrowania się i wysłania smsa”

Czuję się w obowiązku sprostowania i tej wypowiedzi. Za polecenia otrzymujemy dodatkowe pieniądze dokładnie tyle ile wygraliśmy. W cytowanym przeze mnie artykule nie ma wzmianki o tym, że strona działa w taki sposób, że nie możemy zaakceptować regulaminu zanim go nie otworzymy, więc autor stara się, aby zasady zabawy były nam znane. Ponad to zwrócę uwagę na to, że pewnie każdy z was bawi się w różne sms-owe konkursy (nie należy to do tanich rozrywek). W żadnym konkursie nie mam gwarantowanej wysokiej nagrody najwyżej tapetę na komórkę nikt też nie gwarantuje mi regulaminem zwrotu kosztów zabawy w monecie wycofania się z Gry.
Reasumując, Ja także poczułam się oszukana koniecznością wykonania zadania, o którym w regulaminie nie było jasno napisany jedynie w sposób nie jest to uczciwe.! Jednocześnie oczernieniem administratora jest stwierdzenie, że ukrawa on przed nami koszty zabawy i nie wypłaca uczciwie zarobionych rzez nas pieniędzy. Ponadto, jeśli nazwiemy autora konkursu oszustem to musimy przyznać, że każda stacje radiowa i telewizyjna oraz większość stron w Internecie to jeszcze więksi oszuści bo na kilka Miljonów wysłanych sms-ów wygrywa tyko jedna osoba i nikt nie zwraca nam poniesionych kosztów natomiast w
graj...................
Zwrot kosztów i wygrana są gwarantowane.
Licencja: Creative Commons
0 Ocena