Tynk natryskowy to nowość, która robi furorę wśród klientów o podwyższonych oczekiwaniach, co do wizualnych efektów pracy murarzy. Dzięki stosowaniu specjalistycznych pistoletów pneumatycznych warstwa tynku na całej powierzchni jest równa, jednobarwna i dokładnie położona. 

Data dodania: 2011-09-15

Wyświetleń: 1896

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Materiały budowlane podobnie jak sprzęt wykorzystywany w budownictwie ewoluują w kierunku ułatwienia i usprawnienia procesu montażu czy obróbki - wszystko po to aby prace budowlane można było wykonywać szybciej i lepiej. Ma to istotne znaczenie w wykańczaniu wnętrz gdzie jakość prac ręcznych często pozostawiała wiele do życzenia. Właśnie w tym segmencie branży  remontowo-budowlanej naprzeciw oczekiwaniom zarówno klientów jak i budowlańców wychodzi tynk natryskowy zwany również maszynowym.
Tynk natryskowy nie wymaga już docierania czy jakichkolwiek poprawek murarskich. Nałożona powłoka w każdym miejscu ma taką samą grubość, charakteryzuje się tym samym wzorem i jest bardzo szczelna aczkolwiek tynkowanie metoda natryskową wymaga odpowiedniej wprawy i doświadczenia i nie jest zadaniem łatwym dla amatora. Metoda natryskowa jest obecnie uznawana za najbardziej wydajną, dlatego też jest bardzo lubiana przez klientów. Zwykłe tynki nakładane pacą odchodzą w niepamięć. Dodatkowym atutem  tynków natryskowych jest także to, że masę przygotowuje się z gotowych już mieszanek.


Jakie zastosowania ma tynk natryskowy?


Tynk natryskowy może być stosowany zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynku. Doskonale sprawdza się w roli izolatora i nadaje się do przykrywania ścian z ociepleniem. Użytkownicy chwalą go z trwałość i estetykę, dzięki maszynowemu nakładaniu bardzo dobrze przylega do podłoża, nie odpada, nie kruszy się i cały czas wygląda tak samo atrakcyjnie. Szczególnie polecany jest na balkony, wnętrza balkonów i elewacyjne ściany. 


Innowacyjne silikony


Innowacją jest tynk natryskowy silikonowy, który charakteryzuje się bardzo dużą przepuszczalnością pary wodnej (wysoka dyfuzyjność) oraz odpornością na warunki atmosferyczne. Jest szczególnie polecany do wykańczania ścian świeżo ocieplanych. Głównymi zaletami użycia tej metody jest zagwarantowanie ścianie swobodnego oddychania, a sobie sporych oszczędności, ponieważ nakładanie tynków natryskowych jest tak wydajne, że nie będzie trzeba dokupywać materiałów. Dzięki użyciu specjalistycznych urządzeń skraca czas wykończenia elewacji nawet o połowę.

Podsumowując można stwierdzić, że tynki maszynowe na swój sposób zrewolucjonizowały gałąź budownictwa jaką jest wykańczanie wnętrz – proces tynkowania i przygotowywania podłoża do malowania stał się o wiele szybszy, łatwo się o tym przekonać podczas tynkowania bardzo dużych powierzchni. Dodatkowo, im większe pomieszczenie tym koszt nałożenia tynku liczony na 1m2 maleje. Należy dodatkowo zauważyć, że korzyści stosowania tynków natryskowych są zarówno po stronie klienta jak i firmy remontowej. Klient płaci co prawda więcej za pracę ale efekt jest zdecydowanie lepszy – gładkie ściany na których zapewne najbardziej mu zależy. Z drugiej strony korzyści odnosi również firma remontowa w postaci zaoszczędzonego czasu.

Tynk natryskowy jest więc znakomitą alternatywą do przestarzałych zapraw cementowo-wapiennych i sukcesywnie poszerza grono swoich zwolenników, jest idealną odpowiedzią na obecne czasy – daje pożądany efekt w bardzo krótkim czasie.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena