Artykuły

post

Wybór odpowiedniego obiektywu fotograficznego

Z zakupem lustrzanki cyfrowej wiąże się przede wszystkim dobór odpowiednich obiektywów. Nawet najlepszym aparatem fotograficznym bardzo trudno będzie uzyskać dobrą jakość zdjęć bez przyzwoitego obiektywu. Zanim zaczniemy się rozglądać za konkretnym modelem obiektywu warto odpowiedzieć sobie na kilka pytań.

post

Zakładanie nowego akwarium

Każdą budowlę trzeba zaprojektować! Jeśli masz ochotę zostać akwariowym architektem - w tym tekście znajdziesz wszystkie niezbędne informacje o podłożu, dekoracjach, technice, roślinach, wodzie i oczywiście samym akwarium. 

post

Szczupak z Gliny

Na terenie każdego miasta znajdą się glinianki, które pozwolą nam na realizowanie naszej pasji w środku tygodnia. Wypad na szczupaki, po pracy, dzięki bliskiemu sąsiedztwu glinianek staje się możliwy.

post

Początki decoupage

Technika zdobnicza decoupage staje się coraz bardziej popularna i jest ceniona. Chciałabym opisać w jaki sposób ozdabia się przedmioty tym sposobem, co jest do tego potrzebne i jak to sie robi. 

post

W domu też można uwarzyć piwo

Chociaż dzisiaj już coraz więcej osób ma świadomość, iż w warunkach chałupniczych da się uwarzyć zupełnie dobre piwo domowe, jednak cały czas bardzo często się zdarza, że gdy piwowar domowy mówi o swoim hobby, napotyka zdziwione spojrzenia i zostaje zarzucony gradem pytań.

post

Lupa pod lupą – historia, zastosowanie i ciekawostki

W XVII wieku przyrodnik z Holandii o nazwisku Antonie van Leeuwenhoek stworzył wynalazek, który zrewolucjonizował optykę. Była to soczewka o krótkiej ogniskowej, zdolna powiększać przedmioty nawet kilkaset razy. Dziś lupa to przyrząd bardzo pożyteczny, jednak trochę zapomniany i niedoceniany.